План роботи методичної служби на 2022 - 2023 навчальний рік


Онлайн заняття для дошкільників проводять вихователі ДНЗ 38

Конструювання з паперу. Тема: Мурчикові настрої. Вихователька Тимошніченко Наталія Леонідівна
https://www.facebook.com/10001...


І заняття по темі "Комахи". Малятам буде приємно послухати цікаву казку  "Як муравлик додому поспішав". Вихователька Коренюк Наталія Юріївна. https://www.facebook.com/group...


ІІ заняття по темі "Комахи" для дітей середнього і старшого дошкільного віку.  Вихователька Коренюк Наталія Юріївна
https://www.facebook.com/group...


Комбіноване заняття для старших дошкільників "Музей старовинного і казкового транспорту".  Вихователь-методист Зімоздріна Наталія Вікторівна  https://www.facebook.com/group...


Ліплення з пластиліну:"Кульбабка для мами". Вихователька Тимошніченко Наталія Леонідівна
https://www.facebook.com/group...Дитячий онлайн-садок з розвивальними відео заняттями для дітей 3-6 років.

ЮНІСЕФ разом із Міністерством освіти й науки України запустили дитячий онлайн-садок НУМО з розвивальними відео заняттями для дітей 3-6 років. Проєкт покликаний допомогти батькам зайняти дитину пізнавальними активностями, і тим самим відволікти дітей від воєнної дійсності. більше інформації та посилання на заняття: https://cutt.ly/QStdNQs


«Підтримка дошкільнят в умовах війни»

Шановні педагоги закладів дошкільної освіти, просимо Вас допомагати батькам здійснювати виховні впливи, якщо Ваш садок працює дистанційно або на даний час зовсім не має можливості відновити освітній процес. Пояснюйте батькам для чого та чи інша гра або вправа, коли її варто / слід проводити. Записуйте короткі відео чи аудіо коментарі. Надавайте приклади проведення, виконання розвивальних завдань. Записуйте та надсилайте відео-листівки для дітей у батьківські чати. Вони сумують за вами, а ви – за ними.

Шановні батьки, просимо Вас підтримувати вихователів, довіряти їм, бути чуйними, толерантними, виявляти взаємоповагу. Беззаперечно, що сьогодні найперше завдання це захист та збереження життя дитини. На скільки це можливо дбайте про режим дня дитини, про доступ до їжі та води. Але не забувайте про розвиток і освіту. Не відкладайте це на потім. Знаходьте час і місце розповісти/прочитати казку, історію, оповідання; вчіть вірші напам’ять; переглядайте разом мультфільми; опрацьовуйте разом матеріали різноманітних освітніх платформ (багато з них відкрили доступ до своїх матеріалів на безкоштовній основі); надавайте значення дитячим справам; розмовляйте зі своєю дитиною; розмірковуйте, припускайте, мрійте, фантазуйте про все на світі; грайте разом. Все це допомагає дитини відчувати себе у безпеці. Звертайтеся за консультацією, підказкою, порадою до вихователів вашої дитини, до методиста, психолога та всіх фахівців дитячого садка, який відвідує ваша дитина. Шукайте можливості взаємопідтримки.

Переконані, що кожен з вихователів залюбки озброїть вас розвивальним контентом, як тільки Ви озвучите власну готовність взаємодіяти з дитиною. Більш того, зробить це грамотно, врахує можливості та потенціал саме вашої дитини. Допоможе підібрати/вибрати те, що буде цікавим, підходити саме вашій дитині. Будьте на зв’язку!


Рекомендації для працівників закладів дошкільної освіти на період дії воєнного стану в Україні. Рекомендації Міністерства освіти і науки України

Міністерством освіти і науки України розроблено рекомендації для працівників закладів дошкільної освіти на період дії воєнного стану в Україні. Документ містить інформацію про організацію освітнього процесу в закладах дошкільної освіти та ІППО, план та алгоритм дій в умовах воєнного стану для засновників, керівників і педагогічних працівників цих закладів, а також корисні посилання, які допоможуть організувати діяльність, яка буде сприяти всебічному розвитку, психологічній стабільності та вихованню дітей раннього та дошкільного віку в домашніх умовах та під час використання дистанційних і змішаних форм освітнього процесу. https://cutt.ly/HD5D4pv


30.11.2021 р.Педагогічна рада "Формування мовленнєвої та пізнавальної компетентності дошкільників за допомогою прийомів мнемотехніки"

План

 1. Аналіз якості виконання рішень попередньої педради.
 2. Актуальність проблеми мовленнєвого розвитку. Використання інтерактивних технологій розвитку мовлення дітей дошкільного віку.
 3. Формування комунікативної компетенції дітей дошкільного віку за допомогою мнемотехніки. Методика розповідання за схемами. Вивчення віршів за допомогою мнемотехніки. Мнемотехніка в музичному розвитку дітей.
 4. Результати тематичної перевірки «Стан роботи з мовленнєвої культури старших дошкільників».
 5. Ділова гра . Комунікативна культура вихователя – запорука духовного та мовленнєвого зростання дошкільника.

ПОРЯДОК організації діяльності інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти


Що до створення інклюзивного освітнього середовища в закладах дошкільної освіти


Педагогічна рада № 1 Тема: Завдання педагогічного колективу на 2021/2022 навчальний рік.

Педагогічна рада № 1 Тема: Завдання педагогічного колективу на 2021/2022 навчальний рік.

 1. Підведення підсумків літнього оздоровчого періоду.
 2. Обговорення та схвалення річного плану роботи закладу на 2021/2022 навчальний рік.
 3. План роботи творчої групи закладу орієнтуючись на оновлене видання програми «Дитина» та методичні рекомендацій до неї.
 4. Обговорення програми «Дитина» (2020 р), за якою буде працювати колектив, єдиної форми планування педагогів, розкладу занять, переліку додаткової документації педагогів і навантаження педагогічного, медичного персоналу.
 5. Про підсумки конкурсу-огляду на найкращу групу у підготовці до нового навчального року. Шкала оцінювання якості освітнього процесу в закладах дошкільної освіти ECERS-3.

Річний план роботи ДНЗ на 2021-2022 навчальний рік


Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 38 " Золотий ключик" Черкаської міської ради


З документом можна ознайомитися на нашому сайти в розділі "Про заклад. Загальнодоступні ресурси про заклад"


Освітня програма дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 38 "Золотий ключик" ЧМР на 2021-2022 н.р.


З документом можна ознайомитися на нашому сайти в розділі "Про заклад. Загальнодоступні ресурси про заклад"


План роботи дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 38 "Золотий ключик" ЧМР на літній оздоровчий період 2021 року.


Завдання дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 38 "Золотий ключик" ЧМР на літній оздоровчий період 2021 року.

 1. Забезпечити охорону життя і здоров’я, безпеку життєдіяльності дітей шляхом виховання свідомого і обов’язкового виконання установлених правил безпеки, норм безпечної поведінки в побуті та в умовах надзвичайних ситуацій.
 2. Активізувати фізкультурно – оздоровчу роботу в дошкільному закладі. Спрямувати роботу педколективу на формування здоров'язбережувальної компетентності завдання на літній оздоровчий дошкільників в сучасних умовах, практичних навичок щодо збереження і піклування про власне здоров'я та поглибити уявлення про необхідність збереження чистоти природного довкілля.
 3. Удосконалення шляхів організації літнього оздоровлення та повноцінного відпочинку дітей.Педагогічна рада №3 Результативність освітньої та оздоровчої роботи в ДНЗ за 2020-2021 навчальний рік.

План

 1. Результати виконання рішень попереднього засідання педради (керівник ДНЗ).
 2. Виконання річного плану роботи дошкільного навчального закладу й реалізація річних завдань (керівник ДНЗ).
 3. Готовність шестирічок до навчання в НУШ (вихователь-методист).
 4. Аналіз рівня захворюваності та відвідуваності дітей за навчальний рік (старша сестра медична).
 5. Результативність упровадження інноваційних освітніх технологій протягом навчального року (творчі звіти вихователів).
 6. Обговорення проекту річного плану на новий навчальний рік і плану роботи на літній оздоровчий період (керівник ДНЗ).
 7. Підсумки конкурсу - огляду готовності груп до літнього оздоровчого періоду (вихователь-методист).

Звіт про проведення «Тижня безпеки дорожнього руху» (17.05-21.05. 2021 р.) у дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) №38 «Золотий ключик» Черкаської міської ради

На виконання наказу департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради від 13.05.2021 року № 219 «Про проведення «Тижня безпеки дорожнього руху» у закладах освіти міста та наказу по дошкільному закладу від 13.05.2021 року № 36 Про проведення «Тижня безпеки дорожнього руху» в дошкільному навчальному закладі ( ясла-садок) № 38 «Золотий ключик» Черкаської міської ради з 17.05 по 21.05 2021 року був проведений «Тиждень безпеки дорожнього руху ».

Мета проведення «Тижня дорожнього руху» :

  проведення цілеспрямованої профілактичної роботи з дітьми дошкільного закладу щодо профілактики безпеки дорожнього руху

  В рамках проведення «Тижня дорожнього руху» відбулися такі заходи:

   Провели оперативно - методичну нараду з педагогічними працівниками та обслуговуючим персоналом закладу щодо організації означеного заходу, розробили та затвердили план заходів, що будуть проводитися протягом Тижня;

   Робота з дітьми проводилася згідно Плану заходів Тижня безпеки дорожнього руху у дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) № 38 «Золотий ключик».

   Організували проведення тематичних занять, бесід з правил поведінки дітей під час дорожнього руху на тему дотримання правил дорожнього руху. Роботу з дітьми проводили із залученням дітей до різних форм роботи: заняття, ігрова діяльність, театралізована діяльність, розваги, конкурси, бесіди (індивідуальні, групові та колективні),  читання художньої літератури з використанням українського фольклору, СХД, моделювання ситуацій та їх розв’язання.

   Всі заходи, які були заплановані – вчасно проведені. Діти засвоїли норми та правила безпечної поведінки на дорозі , в транспорті. Свої дії діти закріплюють в дидактичних та сюжетно-рольових іграх, всі ситуації супроводжуються розповіддю, показом, демонстрацією та поясненням вихователя про небезпеку та наслідками нехтування правилами дорожнього руху. Педагоги піклуються про те, щоб перед вихованцями розкрився зміст дії, її ціль та засоби рішення, і по можливості пропонувати дітям самостійно шукати рішення поставлених завдань. 21 травня 2021 року вихованці і колектив ДНЗ приєднався до єдиного національного уроку «Будь помітним на дорозі».

   Розмістити листівки, інформаційні плакати з питань правил користування громадським транспортом та поведінки у ньому, попередження дитячого дорожнього-травматизму.

   Спланували та провели індивідуальні та групові профілактичні бесіди з вихованцями, що мають велосипеди, велобіги, самокати, роликові ковзани з питань безпеки дорожнього руху. 

   Спланували та провели бесіди з батьками, акцентувати увагу на проблеми щодо забезпечення захисту життя та здоров’я дітей в процесі дорожнього руху, поліпшення засвоєння дітьми норм безпечної поведінки.

   Інформація про проведення Тижня дорожнього руху висвітлена на сайті ДНЗ.

   Усі заходи «Тижня знань безпеки життєдіяльності» проводилися з урахуванням необхідності забезпечення належних протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації в наслідок поширення коронавірусної хвороби (СOVID-19).


    ЗВІТ про проведення «Тижня знань безпеки життєдіяльності» в дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) №38 «Золотий ключик» Черкаської міської ради

    На виконання листа департаменту освіти та гуманітарної політики від 21.04.2021 р. № 582 12 4/2 «Про проведення Тижня знань безпеки життєдіяльності» у дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладах та наказу по дошкільному закладу від 26.03.2021р. №21 в дошкільному навчальному закладі ( ясла-садок ) № 38 « Золотий ключик» ЧМР з 26.04 по 30.04 2021 р. пройшов « Тиждень знань безпеки життєдіяльності» під гаслом «Безпека людини в небезпечних ситуаціях».

    1.Мета проведення «Тижня знань безпеки життєдіяльності»:

    проведення цілеспрямованої просвітницької роботи з учасниками освітнього процесу щодо профілактики травматизму невиробничого характеру, виховання поважного ставлення до безпеки людини, усвідомлення необхідності вироблення навичок із дотримання правил поведінки в надзвичайних ситуаціях, що виникають при порушенні життєвого процесу в побуті, під час трудової діяльності чи в соціальному середовищі, удосконалення навичок працівників ДНЗ щодо організації заходів із забезпечення збереження життя та здоров’я здобувачів освіти в умовах надзвичайних ситуацій, підвищення рівня інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань забезпечення безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу.

    2. Для проведення Тижня знань безпеки життєдіяльності було створено групу у складі: завідувач Глущенко С.О., вихователя- методиста Зімоздріної Н.В. , завгоспа Калюжної А.І., медичної сестри Сивак Н.П.

    Оргкомітет розробив план заходів «Тижня знань безпеки життєдіяльності» та «Тижня безпеки дитини», у ході якого всі заплановані заходи виконано.

    3. В рамках проведення «Тижня знань безпеки життєдіяльності» в закладі здійснили :

    • внутрішню перевірку стану охорони праці за участю завідувача Глущенко С.О., завгоспа Калюжної А.І., вихователя- методиста Зімоздріної Н.В. , медичної сестри старшої Сивак Н.П., профспілкового комітету закладу;
    • перевірку ведення журналів проведення інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності особового складу та дітей;
    • поновили куточки, стенди присвячені «Дню охорони праці»;
    • провели конкурс малюнків по темі «Охорона праці очима дітей»;
    • провели тематичні заняття, розваги, моделювання ігрових ситуацій, на тему: «Охорона праці очима дітей», «Безпека дитини в соціумі», «Обережно, незнайомі предмети! », « Вогонь друг-вогонь ворог», «Небезпека в природному довкіллі»;
    • провели консультації для батьків «Дії під час екстремальних та надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру», «Безпека дитини» з пам'ятками та інструкціями з питань безпеки життєдіяльності в кожній віковій групі; інформація була надана на сайті ДНЗ та Viber ;
    • провели консультації та надали роз’яснення працівникам щодо важливості застосування нових форм організації праці, зокрема переходу на дистанційне спілкування, надання консультацій, проведення майстер – класів, семінарів з педагогічними працівниками, та дистанційну роботу з батьками під час карантину і пов’язаними з цим змінами розширенням можливостей для працівників, а також проникнення потенційних ризиків щодо БЗР, зокрема психосоціальних ризиків;
    • нагадали правила при користуванні предметами побутової хімії, правила при виникненні пожежі, правила безпечного поводження на водоймах, при експлуатації побутових електроприладів, громадському транспорті;
    • надали консультацію працівникам ДНЗ щодо надання домедичної допомоги;
    • особливу увагу звернули на правила поведінки у разі виявлення підозрілих вибухонебезпечних предметів;
    • під час об᷾'єктового тренування провели екстрену евакуацію з приміщення дитячого закладу;
    • Усі заходи «Тижня знань безпеки життєдіяльності» проводилися з урахуванням необхідності забезпечення належних протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації в наслідок поширення коронавірусної хвороби (СOVID-19).
    • ФОТОЗВІТ див.Фотогалерею.

    План заходів підготовки та проведення «Тижня знань безпеки життєдіяльності» в ДНЗ № 38 «Золотий ключик» в 2021 році. Дата проведення : 26.04 - 30.04.2021 р.

    1.Видати наказ про проведення та затвердження плану проведення «Тижня знань безпеки життєдіяльності".

    2. Перевірити та (при необхідності) відкоректувати всі документи системи цивільного захисту в ДНЗ.

    3. Перевірити наявність та ведення журналів проведення інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності

    особового складу та дітей.

    4. Оновити стенди в приміщені ДНЗ № 38 з тематики ЦЗ, охорони праці та безпеки життєдіяльності;(«Бережемо життя і здоров’я дітей» за розділами «Дитина і природа», «Дитина і вулиця», «Дитина серед людей», «Здоров’я дитини» тощо).

    5. Запланувати та провести батьківські збори (онлайн) по темі:

    «Дії під час екстремальних та надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру»з залученням фахівців медицини, педагогіки та психології.

    6. Оновити інформацію для батьківських куточків «Безпека дитини» пам'ятками та інструкціями з питань безпеки життєдіяльності в кожній віковій групі.

    7. Обєктове тренування. Проведення екстреної евакуації з приміщення дитячого закладу.
    8. Підготувати план проведення свят і розваг за тематикою " Безпека дитини", " Охорона праці очима дітей"

    9.Підготувати і оформити виставки малюнків та дитячих виробів у кожній віковій групі за тематикою “Безпека життєдіяльності дитини ”, «Охорона праці очима дітей».

    16. Перевірити документацію з проведення навчань з питань цивільного захисту особового складу формувань, які проводяться відповідно до Типової програми навчання працівників органів управління освітою і наукою, навчальних закладів, установ, організацій і підприємств галузі.

    17. Провести заняття з ЦЗ «Морально-психологічна підготовка працівників ДНЗ до дій в екстремальних ситуаціях».

    18. Провести консультації працівникам щодо важливості застосування нових форм організації праці, зокрема переходу на дистанційну роботу під час карантину і повязаними з цим змінами розширенням можливостей для працівників, а також про виникнення потенційних ризиків щодо БЗР, зокрема психосоціальних ризиків.


    Комплексна перевірка група № 5 (:-й рік життя) 12.04 - 16.04 2021 рік

    На виконання річного плану роботи дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 38 «Золотий ключик» Черкаської міської ради на 2020-2021 навчальний рік у період, з 12.04.2021р. по 16.04.2021 року, було проведено комплексну перевірку стану освітньої роботи в групі № 5 (6 рік життя) та з метою вивчення системи роботи вихователів Наталухи Н.М., Шабаршової А.І.

    В ході перевірки вивчались такі питання:

    • Організаційні напрями діяльності.
    • Матеріально - методична база групи.
    • Дотримання санітарно – гігієнічних вимог та техніки безпеки.
    • Ведення ділової документації групи (відповідно до Інструкції про ділову документацію).
    • Організація освітнього процесу:
     • Відповідність планування освітньої роботи вимогам Освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина»
    • Ефективність використання інноваційних технологій навчання та виховання дітей.
    • Ігрова діяльність дітей та її рівень.
    • Виховання дітей у праці, доцільність у виборі видів праці і форм її організації.
    • Рівень сформованості у дітей навичок з господарсько-побутової діяльності, зокрема, з самообслуговування.
    • Дитина і навколишній світ (рівень знань дітей про сім’ю, дитячий садок, рідне місто).
    • Мовленнєвий розвиток дітей ( культура мовленнєвого спілкування, звукова культура мовлення, розвиток звязного мовлення, елементи грамоти).
    • Логіко-математичний розвиток дітей (якість виконання програмових вимог).
    • Образотворче мистецтво (рівень знань дітей про українське мистецтво та рівень практичних умінь і навичок з малювання, ліплення, аплікації).
    • Робота з сім’єю.

    Атестація 2020-2021 навчальний рік.

    З метою підвищення фахової майстерності в 2020- – 2021 навчальному році пройшли курси підвищення кваліфікації при КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» вихователі Шворінь Л.В., Наталуха Н.М., Тимошніченко Н.Л.
    За результатами атестації 2020 – 2021 р. вихователям Шворінь Л.В. присвоєно першу категорію, Наталусі Н.М. підтверджено категорію спеціаліст 11 розряду, Тимошніченко Н.Л. присвоєно категорію спеціаліст 11 розряду.


    25.03. 2021 Семінар-практикум «Імідж сучасного вихователя ЗДО»

    25.03. 2021 року в ДНЗ № 38 пройшов семінар- практикум «Імідж сучасного вихователя ЗДО»

    Мета зустрічі: постановка проблеми формування культури педагога і педагогічного іміджу як найважливішої складової, ознайомлення вихователів з рекомендаціями щодо формування іміджу сучасного педагога, акцентування уваги вихователів на необхідності роботи над їх педагогічним іміджем.

    План.

    1. Поняття імідж. Хто створює імідж. Чи потрібен імідж вихователю дошкільного закладу.

    2. Визначальні частини іміджу професіонала. Що може нашкодити доброму іміджу вихователя.

    3. Елементи іміджу сучасного вихователя. Зовнішній вигляд, очі, тон розмови і тембр голосу, манери, невербальні засоби спілкування.

    4. Аналіз анкетування батьків щодо іміджу вихователя.

    5. Практична частина. 

    Малюнки дітей старшої та середньої групи " Вихователька моєї мрії"

    20 березня. Всесвітній день Землі.

    В 2021 році Всесвітній день Землі припадає на 20 березня.

    На початку 70-х років минулого сторіччя 22-го квітня 1970-го року відомим американським активістом і політиком, сенатором Конгресу Сполучених Штатів Америки Гейлордом Нельсоном і групою студентів Гарвардського університету під керівництвом Денніса Хайеса була організована акція, метою якої було привернення уваги широкої громадськості до екосистеми нашої планети. Акція мала несподіваний успіх на хвилі численних студентських рухів тих років, переросла в щорічну популярну подію і поширилася по всій Землі. У багатьох країнах вона стала відзначатися в день весняного рівнодення, який в залежності від календаря випадає на 20-е або 21-е березня. Ця подія об`єднує людей планети заради охорони середовища і не могла залишитися без уваги в ДНЗ"Золотий ключик".

    В цей день в садочку проводились інтегровані заняття, бесіди,спостереження та екологічні експерименти, метою яких було уточнення знань дітей про Землю,про значення її для всього живого та неживого в довкіллі, яка користь від праці людини на землі, і яка шкода від людської недбалості, формувати впевненість в особистій відповідальності кожного за стан природного середовища, виховувати відповідальне ставлення до об`єктів природи. 

    Ми всі відповідальні за мир і гармонію, без якої життя на нашій планеті знаходиться під великим питанням.  
    Вихованці садочка дали обіцянку любити і берегти цей світ.


    З Днем Землі!    24.02.2021 Педрада Тема. Формування здоровязбережувальної компетентності дошкільників в сучасних умовах.

    План педради

    1. Виконання рішень попередньої педради.
    2. Результати тематичної перевірки «Організація фізкультурно - оздоровчої роботи в дошкільному закладі».
    3. Сучасні форми роботи з формування здоровязбережувальної компетентності дошкільників в сучасних умовах.
    4. Сукупність фізичних, психічних та емоційних навантажень, загальна та моторна щільність заняття під час занять з фізкультури.
    5. Компоненти, умови і механізми їх реалізації внутрішньої системи забезпечення якості освіти ДНЗ, модель проведення самооцінювання. Створення робочої групи з аналізу та обробки інформації внутрішньої системи якості освіти.
    6. Підсумок педради.

    Тематична перевірка «Організація фізкультурно - оздоровчої роботи в дошкільному закладі». З 15.02-19.02. 2021

    Питання що підлягали перевірці:

    1. Умови для самостійної рухової діяльності дітей:
    2.  *фізкультурні куточки (спортивний інвентар, атрибути для рухливих ігор, наочні посібники);
    3. *спортивний інвентар на ділянці і відповідність його порі року;
    4. *раціональне розташування меблів в групі для вивільнення ігрового простору;
    5. *використання спортивного залу;

    2. Планування фізкультурно-оздоровчої роботи протягом дня:

    зміст спортивних і рухливих ігор;

    форми організації рухової діяльності: заняття, ранкова гімнастика, гімнастика після сну, фізкультурні хвилинки;

    види гімнастики: дихальна, сюжетна, спортивна міні тренування, музикально-ритмічні рухи, наслідувальні рухи, лікувально-відновлювальна або корегувальна, рухливі ігри, тривалий оздоровчий біг;

    планування активного відпочинку: фізкультурні розваги, свята, дні здоров'я;

    нетрадиційні форми роботи;

    індивідуальна робота з дітьми, які мають різного роду відхилення в стані здоров'я;

    3. Знання вихователем варіативних та альтернативних програм фізичного

    виховання і використання їх на практиці.

    4. Зв'язок між різними видами рухової діяльності дітей.

    5. Контроль за навантаженням, пов'язаним з руховою діяльністю дітей.

    6. Організація рухової діяльності на прогулянці.

    7. Результативність виконання вимог чинної програми та Базового компоненту.

    8. Робота з сім'єю: індивідуальні бесіди про рівень рухової підготовленості дітей;

    консультації про організацію рухової активності вдома;

    участь батьків в спортивних заходах.


    Семінар - практикум «Формування здоров’язбережувального середовища та здорового способу життя дошкільників. Сучасні підходи до організації фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми дошкільного віку».

    План

    І. Формування здоров’язбережувального середовища.

    ІІ. Здоров'язбережувальні технології, що сприяють фізичному здоров'ю. Фізичні вправи, ранкова гімнастика,гімнастика після денного сну, фізкультурні паузи, фізкультурні хвилинки, загартувальні процедури (повсякденні та спеціальні), фізкультурні свята, фізкультурні розваги, дні здоров'я, тижні фізкультури, самостійна рухова діяльність, індивідуальна робота з фізичного виховання, заняття.

    Оздоровчий хортинг. Хатка – йога. Мудри. Степ – аеробіка.

    Пальчикові гімнастики і ігри.

    Дихальні гімнастики.

    Гімнастики для очей.

    Масаж ( точковий масаж, горіховий масаж, масаж сухою рукавичкою, масаж стоп, ландшафтний масаж, нетрадиційний масаж, масаж травяними мішечками). Су джок терапія

    Загартування

    ІІІ. Здоров'язбережувальні технології, що сприяють соціальному здоров'ю.

    Казкотерапія, сміхотерапія.

    IV. Здоров'язбережувальні технології, що сприяють психічному здоров'ю.

    Хромотерапія (кольоротерапія). Арттерапія.

    Ароматерапія. Фітотерапія.

    Сендплей або пісочна терапія

    Психогімнастики.

    Музикотерапія.

    Ароматерапія. Фітотерапія.

    V. Підсумок.

    Мета проведення даного заходу:

    • підвищити рівень професійної компетенції вихователів щодо збереження та зміцнення здоров'я дошкільнят засобами фізичного виховання;
    • поглибити знання про основні засоби та умови фізичного виховання дітей у ДНЗ, які в поєднанні з гуманізацією освітнього процесу, створенням належного розвивального (предметно-ігрового, природного й соціального) середовища сприятимуть підготовці дитини до змін швидкоплинного світу, її адаптації до мінливих умов життя.

    Педагоги обговорювали основні засоби формування здорового способу життя у дітей дошкільного віку, визначали організаційні форми фізкультурно-оздоровчої роботи та обґрунтовували актуальність впровадження інноваційних освітніх методик і технологій здоров’язбережувального і здоров’яформувального спрямування у ДНЗ.
    Підводячи підсумки, вихователь-методист ДНЗ Зімоздріна Н.В. наголосила, що організація фізкультурної роботи в дитсадку вимагає особливої уваги. Важливим напрямом у збереженні фізичного і психічного здоров̕я дітей, а також формуванні у них уміння піклуватися про власне здоров̕я є тісна взаємодія дитсадка і родини.

     


    Щедрий вечір, добрий вечір, добрим людям на здоров'я...


    Традиційно 7 січня православні християни відзначають Різдво Христове. Одна із найяскравіших традицій цього світлого свята, без якої просто неможливо уявити жодне Різдво, – це колядки.

    Колядки належать до найдавніших звичаїв, що дійшли до наших днів. Колядки неодмінно звучать у кожній українській родині й навіть на вулицях країни.

    Так, після появи у Святвечір, 6 січня, на небі першої зірки, яка символізує народження Ісуса Христа, розпочинається Свята вечеря, а ближче до її завершення діти й підлітки збираються гуртом і йдуть вітати всіх колядками з народженням Христа.

    Колядувати ходять від хати до хати, не оминаючи нікого. У своїх піснях колядники славлять появу на світ Христа Ісуса, зичать добра, щастя, здоров'я і достатку сім'ям. А господарі за це обдаровують колядників солодощами, різними смаколиками та дрібними грішми.

    Міф про Меланку (Миланку)

    За стародавнім міфом, окрім сина, у всеєдиного Лада, вірного побратима бога Місяця, була ще донька, яку всі називали Миланкою, бо вона була така мила й чарівна.

    Одного разу коли князь-Місяць був на полюванні, лютий змій викрав із срібного терема Миланку й запроторив у підземне царство. Визволив її славний богатир Безпальчик-Васильчик і з нею одружився. Ось чому на Щедрий Вечір ще святкують Василя, у жертву приносять свиню, яка вважається місячною твариною, а Васильчик став покровителем цих тварин. Тому, за народними звичаями, на Меланку готували свинячі нутрощі, по них ворожили, який буде врожай, а зі свинячих ніжок варили «дриглю», щоб у людей не боліли ноги. Вшановували Меланку-Миланку за якомога багатшими столами, бо то є продовження Щедрого Вечора з усіма його добрими богами і душами предків.

    Святкування

    Зранку цього дня починають готувати другу обрядову кутю — щедру. На відміну від багатої, її можна заправляти скоромниною. Як і на багатий вечір, кутю також ставлять на покуті. Крім того, господині печуть млинці, готують пироги та вареники з сиром, щоб обдаровувати щедрувальників та посівальників.

    Стравам приділяється дуже важлива роль: вважається, що чим більше розмаїття на столі в цей день, тим щедрішим буде наступний рік. Страви мають бути дуже ситні, але, наприклад, готувати рибу - погана прикмета, адже з дому може поплевти щастя. А от страви зі свинини готуються обов'язково, оскільки саме ця тварина символізує достаток в домі. Традиційно зі свинини готують холодець, кров’янку, ковбаси, верещаку, сало, фарширують цілою, тощо[.

    Звечора і до півночі щедрувальники обходять оселі. За давньою традицією, новорічні обходи маланкарів, як і різдвяних колядників, відбуваються після заходу Сонця, тобто тоді, коли володарює усяка нечиста сила. Дівчата-підлітки поодинці чи гуртом оббігають сусідів, щоб защедрувати.

    На Меланки ходять також і парубоцькі гурти. Вони називаються «водити Меланку». Хлопці в масках висловлюють добрі побажання, веселять піснями, танцями, жартівливими сценками. Один з них, зазвичай, перевдягнений в жіноче вбрання і його називають Меланкою.

    За давнім звичаєм переодягнені хлопці ідівчата, закінчивши ритуальний обхід, вранці йшли на роздоріжжя палити «Діда», або «Дідуха», — снопи, соломи, що стояли на покуті від Святого вечора до Нового року, потім стрибали через багаття. Це мало очистити від спілкування з нечистою силою.

    А наступного дня, коли починає світати, йдуть посівати зерном. Зерно беруть у рукавицю або в торбину. Спочатку йдуть до хрещених батьків та інших родичів і близьких. Зайшовши до хати, посівальник сіє зерном і вітає всіх з Новим роком:

    Сію, вію, посіваю, з Новим роком поздоровляю!
    На щастя, на здоров'я та на Новий рік,
    Щоб уродило краще, ніж торік, -
    Жито, пшениця і всяка пашниця,
    Коноплі під стелю на велику куделю.
    Будьте здорові з Новим роком та з Василем!
    Дай, Боже!

    Перший посівальник на Новий рік приносить до хати щастя. За народним віруванням, дівчата щастя не приносять — тільки хлопці, а тому посівати дівчатам не годиться.


    Щасливого Нового 2021 року!


    Телефони служби безпеки


    Безпечна новорічна ялинка


    Безпека на зимових канікулах


    Безпека життєдіяльності в зимовий період


    Педагогічна рада « Педагогічні орієнтири розвитку критичного мислення сучасних дошкільників»


    Тема: Педагогічні орієнтири розвитку критичного мислення сучасних дошкільників


    План

    1.Виконання рішень попередньої педради.

    2. Аналіз тематичної перевірки « Про стан логіко - математичного розвитку дітей в дошкільному навчальному закладі».

    3. Поняття критичне мислення. Результати проведення попереднього тестування «Чи володієте Ви критичним мисленням».

    4. Стадії формування критичного мислення дошкільників.

    5. Методи і прийоми розвитку критичного мислення у роботі з дітьми дошкільного віку.

    6. Практична робота. Критерійний покер " Вправи та завдання для розвитку критичного мислення дошкільників".

    7. Проект рішення педради.


    День української писемності і мови

    9 листопада – визначна дата в історії українського народу. Україна вшановує Преподобного Нестора Літописця та відзначає День української писемності та мови.

    Метою утвердження статусу української мови як державної, піднесення її престижу, виховання у дошкільників поваги до мови свого народу, у ЗДО №38 «Золотий ключик» 9 листопада 2020 року проводився День української писемності та мови.

    Вихователями закладу були організовані та проведені тематичні «ранкові зустрічі», бесіди на теми:

    «У рідній мові-паростки душі»,

    «Соковита мова-народу основа»,

    «Патріотичний дух народу – у рідній мові».

    Упродовж дня були проведені читання українських казок, вивчення малих фольклорних форм, дидактичні ігри народознавчого спрямування.

    Щоб перевірити свою власну грамотність, педагоги закладу долучилися до міжнародного флешмобу, взявши участь у написанні Радіодиктанту національної єдності.

    Мова – це доля нашого народу, і вона залежить від того, як ревно ми всі плекатимемо її,- писав Т.Шевченко. А мова у нас багата, мелодійна, щира, як і душа українського народу. ЇЇ зміцнення та розвиток – почесна місія від наймолодшого до найстаршого громадянина України.

    Нехай цей День залишиться ще однією прекрасною сторінкою у житті нашого садочка.


    Семінар-практикум. «Коректурні таблиці, як ефективний засіб стимулювання пізнавального інтересу у дошкільників».

    План семінару.

    І Теоретична частина

    1. Досвід використання коректурних таблиць педагогами сучасності.

    2. Варіанти роботи з коректурними таблицями. Основні завдання під час роботи з коректурними таблицями.

    3.Секрети дидактичної рамки

    4. Ігри з використанням коректурних таблиць. Використання коректурних таблиць, для інтелектуальних ігор.

    ІІ Практична частина:

    - Перегляд занять з використанням коректурних таблиць в садових групах.

    - Проведення з вихователями інтелектуальної гри «Стежками улюблених казок» з використанням коректурних таблиць.


    Проведення і підготовка до прогулянок в осінній період в дошкільному закладі на період адаптивного карантину.

    Прогулянки на свіжому повітрі – одне з головних задоволень в житті малюка, важлива умова для здоров’я дітей. Перебування дітей на свіжому повітрі має велике значення для фізичного розвитку дошкільника. Прогулянка є першим і найбільш доступним засобом загартовування дитячого організму. Вона сприяє підвищенню його витривалості і стійкості до несприятливих впливів зовнішнього середовища , особливо до простудних захворювань. На прогулянці діти грають, багато рухаються. Рухи підсилюють обмін речовин, кровообіг, газообмін, покращують апетит. Діти навчаються долати різні перешкоди, стають більш рухливими, спритними, сміливими, витривалими. У них виробляються рухові вміння та навички, зміцнюється м’язова система, підвищується життєвий тонус. Прогулянка сприяє розумовому розвитку, так як діти отримують багато нових вражень і знань про навколишній світ

    Перед виходом на прогулянку вихователь організовує з дітьми проведення гігієнічних процедур: чищення носа, відвідування туалетної кімнати.

    Одягання дітей потрібно організувати так, щоб не витрачати багато часу і щоб їм не доводилося довго чекати один одного. Для цього необхідно продумати і створити відповідні умови. Для кожної групи потрібна простора роздягальна кімната з індивідуальними шафами і достатнім числом стільчиків або лав, щоб дитині було зручно сісти, надіти штани або взуття і не заважати при цьому іншим дітям.

    Одягати і роздягати дітей при підготовці і повернення з прогулянки необхідно по підгрупах:

    • вихователь виводить для одягання першу підгрупу дітей, в яку включає дітей, які повільно одягаються, дітей з низькими навичками самообслуговування;
    • помічник вихователя проводить гігієнічні процедури з другою підгрупою і виводить дітей щоб одягатись;
    • вихователь виходить з першою підгрупою дітей на прогулянку, а помічник вихователя закінчує одягання другої підгрупи і проводжає дітей на ділянку до вихователя;
    • дітей з ослабленим здоров’ям рекомендується одягати і виводити на вулицю з другою підгрупою, а заводити з прогулянки з першою підгрупою.

    Вихователь повинен навчити дітей одягатися і роздягатися самостійно і в певній послідовності. Спочатку всі вони одягають штани, взуття, пальто, шапку. При поверненні з прогулянки роздягаються в зворотному порядку. Малюків допомагає одягати помічник вихователя, даючи, проте, їм можливість самим зробити те, що вони можуть. Коли у дітей виробляться навички одягання та роздягання, то вони будуть робити це швидко і акуратно, вихователь допомагає їм в окремих випадках (застебнути гудзик, зав’язати шарф тощо). Потрібно привчати малюків до того, щоб вони надавали допомогу один одному, не забували подякувати за надану послугу.

    Щоб навички одягання і роздягання формувалися швидше, батьки повинні будинку надавати дітям більше самостійності.

    Вимоги до одягу дітей: у будь-який час року одяг і взуття повинні відповідати погоді на даний момент і не повинні сприяти перегрівання або переохолодження дітей. Порядок зберігання одягу в шафі: на верхній полиці кладеться шапка і шарф. Кофта, гамаші, колготки, теплі штани, верхній одяг чіпляють на гачок. Взуття ставлять на нижню полицю, зверху кладуть шкарпетки. Зміст прогулянки залежить від пори року, погоди, попередніх занять, інтересів і віку.

    Щоб діти охоче збиралися на прогулянку, вихователь заздалегідь продумує її зміст, викликає у малят інтерес до неї з допомогою іграшок або розповіді про те, чим вони будуть займатися. Якщо прогулянки змістовні й цікаві, діти, як правило, йдуть гуляти з великим задоволенням.

    Правильно організовані і продумані прогулянки допомагають здійснювати завдання всебічного розвитку дітей.

    Структура прогулянки:

    1. 1. Спостереження.
    2. 2. Рухливі ігри: 2-3 гри великої рухливості, 2-3 гри малої і середньої рухливості, ігри на вибір дітей, дидактичні ігри.
    3. 3. Індивідуальна робота з дітьми з розвитку рухів, фізичних якостей.
    4. 4. Праця дітей на ділянці.
    5. 5. Самостійна ігрова діяльність.

    Послідовність структурних компонентів прогулянки може змінюватись в залежності від виду попереднього заняття. Якщо діти перебували на занятті, що вимагає підвищеної пізнавальної активності і розумової напруги, то на початку прогулянки доцільно провести рухливі ігри, пробіжки, потім — спостереження. Якщо до прогулянки було заняття з фізкультури чи музичне заняття, прогулянка починається з спостереження або спокійної гри.

    Кожен з обов’язкових компонентів прогулянки триває від 7 до 15 хвилин.

    Спостереження.

    Велике місце на прогулянках приділяється спостереженням (заздалегідь запланованим) за природними явищами і суспільним життям. Спостереження можна проводити з цілою групою дітей, з підгрупами, а також з окремими дітьми.

    В молодшому віці спостереження повинні займати не більше 7-10 хвилин і бути яскравими, цікавими, у старшому віці спостереження повинні складати від 15 до 25 хвилин. Проводити їх треба щодня, але кожен раз дітям повинні пропонуватися різні об’єкти для розгляду.

    Об’єктами спостережень можуть бути:

    • Жива природа: рослини і тварини;
    • Нежива природа: сезонні зміни і різні явища природи (дощ, сніг,тощо);
    • Праця дорослих.

    Спостереження за працею дорослих (двірника, шофера, будівельника тощо) організовуються 1-2 рази в квартал.

    Види спостереження:

    • Короткочасні спостереженняорганізовуються для формування про властивості і якостях предмета або явища (діти вчаться розрізняти форму, колір, величину, просторове розташування частин і характер поверхні, а при ознайомленні з тваринами — характерні рухи, видавані звуки і т. д.
    • Тривалі спостереженняорганізовуються для накопичення знань про ріст і розвиток рослин і тварин, про сезонні зміни в природі. Діти при цьому порівнюють спостерігається стан об’єкта з тим, що було раніше.

    Організовуючи спостереження, вихователь повинен завжди дотримуватися дану послідовність:

    1. 1. встановлюються факти;
    2. 2. формуються зв’язки між частинами об’єкта;
    3. 3. йде накопичення уявлень у дітей;
    4. 4. проводяться зіставлення;
    5. 5. робляться висновки і встановлюються зв’язки між проведеним зараз спостереженнями і проведених раніше.

    Навколишнє життя і природа дають можливість для організації цікавих і різноманітних спостережень.

    Рухливі ігри.

    Провідне місце на прогулянці відводиться іграм, переважно рухливим. У них розвиваються основні рухи, знімається розумове напруження від занять, виховуються моральні якості.

    Вибір гри залежить від часу року, погоди, температури повітря. У холодні дні доцільно починати прогулянку з ігор більшої рухливості, пов’язаних з бігом, метанням, стрибками. Веселі та захоплюючі ігри допомагають дітям краще переносити холодну погоду. У сиру, дощову погоду (особливо навесні і восени) слід організувати малорухомі ігри, які не вимагають великого простору.

    Ігри зі стрибками, бігом, метанням, вправи в рівновазі слід проводити також у теплі весняні, літні дні і ранньої осені.

    Під час прогулянок можуть бути широко використані безсюжетні народні ігри з предметами, такі кільцеброс, кеглі, а в старших групах — елементи спортивних ігор: волейбол, баскетбол, городки, бадмінтон, настільний теніс, футбол, хокей. У спекотну погоду проводяться ігри з водою.

    Час проведення рухливих ігор та фізичних вправ на ранковій прогулянці: в молодших групах — 6 — 10 хвилин, у середніх — 10-15 хвилин, у старших та підготовчих — 20-25 хвилин. На вечірній прогулянці: в молодших і середніх групах — 10-15 хвилин, у старших та підготовчих — 12 -15 хвилин.

    Кожен місяць розучування 2-3 гри (повтор протягом місяця і закріплення 3-4 рази в рік)

    В молодшому віці рекомендуються ігри з текстом (наслідування дій вихователя).

    В середній групі вихователь розподіляє ролі серед дітей (роль ведучого виконує дитина, який може впоратися з цим завданням).

    У старшій і підготовчій групі проводяться ігри-естафети, спортивні ігри, ігри з елементами змагання.

    Закінчуються рухливі ігри ходьбою або грою малої рухливості, поступово знижує фізичне навантаження.

    Не допускається тривале перебування дітей на прогулянці без рухів. Особливої уваги потребують діти зі зниженою рухливістю, безініціативні, яких слід залучати в рухливі ігри.

    Під час прогулянок вихователь проводить індивідуальну роботу з дітьми: для одних організовує гру з м’ячем, метання в ціль, для інших — вправу в рівновазі, для третіх — зістрибування з пеньків, перешагування через дерева.

    Ігри з високим рівнем інтенсивності рухів не слід проводити в кінці ранкової прогулянки перед відходом з ділянки .

    Крім рухливих ігор і окремих вправ в основних рухах, на прогулянці організовуються і спортивні розваги (вправи). Влітку — це їзда на велосипеді, класики, взимку — катання на санчатах, ковзанах, ковзання на ногах по крижаних доріжках, ходьба на лижах.

    Приблизно за півгодини до закінчення прогулянки вихователь організовує спокійні ігри. Потім діти збирають іграшки, обладнання. Перед входом у приміщення вони витирають ноги. Роздягаються діти тихо, без шуму, акуратно складають і забирають речі в шафи. Перевзуваються, призводять костюм і зачіску в порядок і йдуть в групу.

    Особливості організації рухової активності у зимовий період:

    • в холодний період року, вихователю необхідно стежити за тим, щоб діти дихали носом. Носове дихання відповідає формуванню у дітей уміння правильно дихати, попереджає захворювання носоглотки;
    • при низьких температурах повітря недоцільно організовувати ігри великої рухливості, так як вони призводять до форсування дихання, коли діти починають дихати ротом. Не слід також в цих умовах проводити ігри, що вимагають вимовляння дітьми в повний голос чотиривіршів, приспівок, якого — небудь тексту.

    Дидактичні ігри і вправи.

    Є одним із структурних компонентів прогулянки. Вони нетривалі, займають за часом в молодшому віці 3-4 хвилини, в старшому 5-6 хвилин. Кожна дидактична гра складається: з дидактичного завдання, змісту, правил, ігрових ситуацій. При використанні д/гри вихователь повинен дотримуватися педагогічних принципів:

    • опиратися на вже наявні у дітей знання;
    • завдання повинне бути достатньо важке, але в той же час доступне дітям;
    • поступово ускладнювати дидактичне завдання та ігрові дії;
    • конкретно і чітко пояснювати правила;

    Види дидактичних ігор:

    • Ігри з предметами (іграшками або природним матеріалом),
    • Словесні ігри.

    Прийомом стимуляції дитячої активності є різні дидактичні вправи. Вони проводяться кілька разів протягом однієї прогулянки. Дидактична вправа може бути запропоновано дітям на початку, в кінці, а може вплітатися в хід спостереження, наприклад, «Принеси жовтий листочок», «Знайди дерево по листу», «Знайди дерево або чагарник з опису» і т. д. Проводять їх з усією групою або з частиною її.

    На прогулянках здійснюється робота з розвитку мовлення дитини: розучування потішки або невеликого вірша, закріплення важкого для вимови звуку і т. п. Вихователь може пригадати з дітьми слова і мелодію пісні, яку вивчали на музичному занятті.

    Під час самостійної ігрової діяльності діти відображають враження, отримані в процесі НОД, екскурсій, повсякденному житті, засвоюють знання про працю дорослих. Відбувається це в процесі сюжетно-рольових ігор.

    Вихователь заохочує ігри в сім’ю, пароплав, лікарні та ін. Він допомагає розвинути сюжет гри, підібрати або створити необхідний для неї матеріал. Інтерес до таких (творчість гри) ігор розвивається у дітей з 3-4 років. Розквіт рольової гри починається з 4 років і найвищого розвитку вона досягає в середині дошкільного віку (5-6 років), а потім поступово замінюється іграми з правилами, що виникають після семи років.

    Під час прогулянки вихователь стежить за тим, щоб всі діти були зайняті, не нудьгували, щоб ніхто не встиг уже змерзнути чи не перегрівся. Тих дітей, хто багато бігає, він залучає до участі в більш спокійних іграх.

    Трудова діяльність дітей на ділянці.

    Велике виховне значення має трудова діяльність на прогулянці. Важливо, щоб для кожної дитини завдання були посильними, цікавими та різноманітними, а за тривалістю — не перевищували 5-19 хвилин в молодшому віці і 15-20 хвилин в старшому віці.

    Формами організації праці дітей є:

    • Індивідуальні трудові доручення;
    • Робота в групах;
    • Колективна праця.

    Індивідуальні трудові доручення застосовуються у всіх вікових групах дитячого саду. Колективна праця дає можливість формувати трудові навички і вміння одночасно у всіх дітей групи. Під час колективної праці формуються вміння приймати загальну мету праці, узгоджувати свої дії, спільно планувати роботу.

    У молодшій групі діти отримують індивідуальні доручення, що складаються з однієї-двох трудових операцій, наприклад, взяти корм для птахів і покласти в годівницю. Вихователь по черзі приваблює до годівлі птахів всіх дітей. Або, наприклад, збір камінчиків для виробів. Організовує роботу як «праця поруч», при цьому діти не відчувають ніякої залежності один від одного

    У середній групі одночасно можуть працювати дві підгрупи і виконувати різні трудові доручення; потрібна постійна увага вихователя до якості роботи; показ і пояснення всього завдання — послідовні етапи.

    У дітей старшого віку необхідно сформувати вміння прийняти трудове завдання, представити результат виконання, визначити послідовність операцій, відібрати необхідні інструменти, самостійно займатися трудовою діяльністю (за невеликої допомоги вихователя).

    Індивідуальні доручення стають тривалими, наприклад, зібрати і оформити гербарій.

    Приблизно за півгодини до закінчення прогулянки вихователь організовує спокійні ігри. Потім діти збирають іграшки, обладнання. Перед входом у приміщення вони витирають ноги. Роздягаються діти тихо, без шуму, акуратно складають і забирають речі в шаки. Взувають тапочки, призводять костюм і зачіску в порядок і йдуть в групу.

    Цільові прогулянки.

    Вихователь організовує спостереження дітей за громадським життям і явищами природи і за межами ділянки. З цією метою організовуються цільові прогулянки.

    У молодшій групі цільові прогулянки проводяться раз в тиждень на невелику відстань, на вулиці, де знаходиться дитячий садок. Зі старшими дітьми такі прогулянки проводяться два рази на тиждень і на більш далекі відстані.

    Дітям молодшої групи вихователь показує будинки, транспорт,, пішоходів, середньої групи — будівлі громадського призначення (школа, Будинок культури, театр тощо). Зі старшими дітьми проводяться цільові прогулянки на інші вулиці, в найближчий парк або ліс. Діти ознайомлюються з правилами поведінки в громадських місцях та правил вуличного руху.

    На цільових прогулянках діти отримують багато безпосередніх вражень про навколишній світ, розширюється їх кругозір, поглиблюються знання та уявлення, розвивається спостережливість і допитливість. Руху на повітрі надають позитивний вплив на фізичний розвиток. Тривала ходьба під час прогулянки вимагає від дітей певної витримки, організованості і витривалості.

    Змістовні зв’язки між різними розділами програми дозволяють вихователю інтегрувати освітній зміст при вирішенні виховно-освітніх завдань. Наприклад, розширюючи уявлення дітей про природу, педагог виховує у дітей гуманне ставлення до живого, спонукає до естетичних переживань, пов’язаних з природою, вирішує завдання розвитку мовлення, оволодіння відповідними практичними і пізнавальними вміннями, вчить відображати враження про природу в різноманітній ігровій діяльності.

    Інтегративний підхід до проведення прогулянок дає можливість розвивати в єдності пізнавальну, емоційну і практичну сфери особистості дитини.

    Вимоги безпеки при організації прогулянок на ділянці дитячого саду.

    Перед виходом дітей на прогулянку, вихователь оглядає територію ділянки на предмет відповідності вимогам безпеки згідно зі своєю посадовою інструкцією.

    Перед виходом на прогулянку працівники , зайняті одяганням дітей повинні стежити, щоб діти не залишалися довго одягненими в приміщенні, щоб уникнути перегріву. Стежити за справністю і відповідністю одягу та взуття дітей мікроклімату і погодних умов.

    У разі посилення вітру до неприпустимих параметрів, погіршення погодних умов (дощ, заметіль та ін) під час прогулянки, вихователь повинен негайно завести дітей в приміщення.

    При проведенні прогулянки вихователь стежить, щоб діти не йшли за межі ділянки дитячого садка.

    У процесі прогулянки вихователь повинен навчати навичкам безпечної поведінки, правилам безпечного поводження з різними предметами.

    При виборі ігор вихователь повинен враховувати психофізичні особливості дітей даного віку, попередню діяльність дітей, погодні умови.

    Забороняється:

    • Залишати дітей самих, без нагляду працівників ;
    • Використовувати в дитячих іграх гострі, колючі, ріжучі предмети, зламані іграшки.

    Про кожний нещасний випадок з дитиною вихователь повинен негайно сповістити керівника, батьків, при необхідності залучити медичний персонал для надання першої медичної допомоги. При необхідності організувати доставку дитини у відділення швидкої допомоги.

    Інструкція проведення прогулянок у ДНЗ.

    1. 1. Розробку прогулянки почніть з календарного планування. Її цілі і завдання повинні відповідати поточним планам на даний період часу. Включіть в програмне зміст прогулянки виховні, навчальні та розвиваючі завдання.
    2. 2. Підготуйте все необхідне обладнання для організації діяльності дітей. Зверніть увагу на виносний матеріал. Він повинен відповідати змісту прогулянки, відповідати вимогам безпеки. Крім того, виносний матеріал повинен бути підібраний у відповідності з віком дітей. Обов’язково перевірте кількість іграшок. Їх має вистачити для всіх дітей. Неприпустимо, щоб хтось із дошкільників випробував недолік устаткування для гри.
    3. 3. Складіть короткий план прогулянки і зафіксуйте його на картці. Це дозволить планомірно здійснити намічені завдання. Крім того, це полегшить проведення прогулянки.
    4. 4. Обов’язково налаштуйте вихованців на прогулянку. Нехай вони відчують радість від майбутньої діяльності. У такому випадку вона виявиться продуктивною. Крім того, гарний настрій у поєднанні з фізичними вправами сприятиме поліпшенню загального самопочуття дошкільнят.
    5. 5. Підготуйте ділянку для проведення прогулянки. На ньому не повинно бути отруйних або колючих рослин, грибів, кущів з ягодами. Крім того, необхідно прибрати все сміття з території ділянки. У літній час щоранку необхідно поливати і перекопувати пісок у пісочниці. Це допоможе підготувати пісочницю до приходу дітей, а також дозволить виявити можливий сміття в піску.
    6. 6. При проведенні прогулянки обов’язково чергуйте види діяльності дошкільнят. Прогулянку почніть із спостереження. Це можуть бути спостереження за об’єктами живої і неживої природи, людьми різних професій.
    7. 7. Включіть в прогулянку трудову діяльність. Це може бути допомога дітей розчищення ділянки від  листя і т. д.

    План роботи дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 38 "Золотий ключик" ЧМР на 2020/2021 навчальний рік


    Досліди, дидактичні ігри валеологічного змісту актуальні під час адаптивного карантину

    Де ховаються мікроби?

    Мета:показати, що на шкірі є багато зморшок, складок, в них потрапляють бруд, пил, мікроби.

    Матеріал:кольоровий олівець.

    Хід проведення:Розглянути складки, які є на руках. На долонях, по лінії згину, намалювати лінію. Зігнути руку, пальці вперед – намальована лінія зникає. Пояснити, що так і мікроби, і бруд, потрапляючи в складки, стають невидимими.

    Чи обов'язково мити руки з милом?

    Мета:продемонструвати, що миття з милом є якіснішим.

    Матеріал:дві прозорі посудини з водою, дві губки, два м'ячі, мило, мильниця.

    Хід проведення:Один м'яч миємо лише водою, другий – водою з милом. Перевіряємо воду. Де вода брудніша – там м'яч чистіший.

    Як працюють наші легені?

    Мета:побачити як «працюють» наші легені.

    Матеріал:губка, посудина з водою.

    Хід проведення:Занурити стислу губку в воду і опустити. Вона вмить набере води, зберігши об'єм. Це – вдих. Відтиснути воду – вона виллється. Це видих. Шкідливість забрудненого повітря.

    Мета:довести шкідливість забрудненого повітря легеням.

    Матеріал: губка, посудина із зафарбованою водою.

    Хід проведення:Дослід проводиться аналогічно до попереднього, тільки фарба залишається на губці.

    Як працює наш шлунок?

    Мета: зрозуміти, що відбувається з їжею в шлунку.

    Матеріал:скибки хліба, м'ясорубка, склянка води, посуд для демонстрації.

    Хід проведення:Показати значення зубів та язика прокручуванням шматків хліба через м'ясорубку. Провести аналогію до роботи шлунка. Сказати навіщо людина їсть, яка їжа корисна, яка шкідлива.

    «Малята- здоров'ята»

    Мета: закріпити знання дітей про здоровий спосіб життя, його складові; вихову­вати бажання у дітей турбуватися про своє здоров'я І бути здоровим.

    Матеріал: сюжетні малюнки Із зображенням корисних для здоров'я дій.

    Ігрова дія: діти роздивляються сюжетні картинки, характеризуючи вчинки героїв Із точки зору дбайливого чи недбайливого ставлення до їхнього здоров'я, аргументую­чи свою думку.

    «Носики, вушка маємо, ми про них дбаємо»

    Мета: вчити дітей давати оцінку діям однолітків щодо недбайливого ставлення до органів нюху і слуху; вчити розуміти небезпечність такого поводження для здоров'я; виховувати у дітей бажання правильно поводитися із органами нюху і слуху.

    Матеріал: картинки із зображенням дітей у різних ситуаціях. В КАБІНЕТІ СЮЖЕТНІ КАРТИНКИ

    Ігрова дія: діти роздивляються картинки із зображенням однолітків у різних життєвих ситуаціях, характеризують ці ситуації і певну поведінку героїв з точки зору дбайливого ставлення до органів нюху та слуху.

    «Корисно - шкідливо»

    Мета: закріпити знання дітей про збереження органу зору, вчити розуміти та давати оцінку діям дітей щодо поводження з очима; виховувати розумне, дбайливе ставлення до очей.

    Матеріал: предметні картинки із зображенням дітей у різних ситуаціях.

    Ігрова дія: аналогічно до попередньої гри.

    «Азбука настрою»

    Мета: закріпити уміння дітей розрізняти та називати емоційний стан однолітків, його вплив на здоров'я; виховувати бажання мати завжди гарний настрій.

    Матеріал: ілюстровані картинки із зображенням дітей у різному настрої: невдоволення, радість, здивування, страх сум, глузування, злість.

    Ігрова дія: діти роздивляються картинки, характеризуючи певний настрій героїв з точки зору його впливу на здоров'я людини, аргументуючи свою думку.

    «Що роблять в будиночку»

    Мета: продовжувати формувати у дітей культурно-гігієнічні навички як важливий засіб зміцнення фізичного здоров я малят.

    Матеріал: сюжетні малюнки зі зображенням дітей у різних ситуаціях.

    Ігрова дія: у віконечках будиночка - малюнки з зображенням певних ситуацій (діти чистять зуби, вмиваються, самостійно роздягаються і одягаються, причісуються, користуються носовою хустинкою тощо). Дитина відкриває віконечко і розповідає, що знає за картинкою.


    Безконтактні валеологічні ігри на прогулянці з використанням дихальної гімнастики

    «Кулька»

    Запропонуйте дитині уявити, що в животику у неї надувна кулька. Вдих носиком - кулька надувається і становиться велика-велика. Животик випинається. Видих - кулька здувається із звуком -с-, -з- або -ш-. Нехай малюк виповнить вправу 3-4 рази.

    «Квітка»

    Дитина уявляє, що вона на полі квітів, зриває одну квітку і нюхає її - вдих носиком. Видих ротиком зі звуком –а, як пахне квітка. Запропонуйте малюкові понюхати 4-5 квіток.

    «Годинничок»

    Стоячи, ноги злегка розставити, руки опустити. Розмахуючи прямими руками вперед і назад, вимовляти «тік-так». Повторити 10-12 разів.

    «Трубач»

    Сидячи, кисті рук стиснуті в трубочку, підняті вгору. Повільно видихаючи, голосно вимовляти «п-ф-ф-ф». Повторити 4-5 разів.

    «Півень»

    Встати прямо, ноги нарізно, руки опустити. Підняти руки в сторони, а потім плескати ними по стегнах. Видихаючи, вимовляти «ку-ка-рі-ку». Повторити 5-6 разів.

    «Каша кипить»

    Сидячи, одна рука лежить на животі, інша-на грудях. Втягуючи живіт - вдих, випинаючи живіт - видих. Видихаючи, голосно вимовляти «ф-ф-ф-ф-ф». Повторити 3-4 рази.

    «Паровозик»

    Ходити по кімнаті, роблячи поперемінні рухи руками і примовляючи «чух-чух-чух». Повторювати протягом 20-30 секунд.

    «Насос»

    Встати прямо, ноги разом, руки опущені. Вдих, потім нахил тулуба в сторону-видих, руки ковзають уздовж тулуба, при цьому голосно вимовляти «с-с-с-с-с», «с-с-с-с». Повторити 6-8 нахилів у кожну сторону.

    «Регулювальник»

    Стоячи, ноги розставлені на ширину плечей, одна рука піднята вгору, інша відведена в сторону. Вдих носом, потім поміняти положення рук і під час подовженого видиху вимовляти «р-р-р-р-р». Повторити 5-6 разів.

    «Вирости великий»

    Встати прямо, ноги разом, підняти руки вгору, добре потягнутися, піднятися на носки-вдих, опустити руки-вниз, опуститися на всю ступню - видих. Видихаючи, вимовляти «у-х-х-х-х». Повторити 4-5 разів.

    «Гуси летять»

    Повільна ходьба протягом 1-2 хвилин. Піднімати руки в сторони - вдих, руки вниз-видихнув, вимовляти «г-у-у у-у».

    


    Ігри під час адаптивного карантину з дошкільниками.

    1. Гра «Що звучало?» Дорослий добирає три-чотири іграшки, які можуть видавати різні звуки(барабан,брязкальце, дзвіночок, свисток тощо), знайомить дитину з їх назвами і звучанням. Після того як дитина це засвоїла, можна почати гру. Дитина заплющує очі. Звучить одна з іграшок. Дитина має впізнати і назвати іграшку, що звучала.


    2. Гра «Впізнай за звуком»

    На столі лежать предмети зі скла, дерева, заліза, паперу тощо. Дитина заплющує очі. Дорослий бере по черзі предмети і створює ними різні звуки: бряжчить ключами, гортає книжку, стукає олівцем, шарудить газетою, переливає воду із чашки в чашку. Дитина повинна назвати предмет, яким був створений звук.

    3. Гра «Зустрічай гостей»

    Для гри беруть три іграшки, наприклад зайчика, мишку і мавпочку, і добирають три іграшки, які можуть звучати (дзвіночок, свисток, брязкальце). Дорослий оголошує дитині, що до неї зараз приїдуть гості. Попереджає, що зайчик приїде із брязкальцем, мишка – зі свистком, мавпочка – із дзвіночком. Дитина відвертається, дорослий створює іграшками звуки. Малюк за звуком відгадує, який гість їде.


    4. Гра «Де звучало?»

    Дитина сідає і заплющує очі. Дорослий по черзі бере предмети, які можуть звучати, і з різних боків від дитини утворює ними звуки. Дитина на слух повинна визначити, який предмет звучав, і рукою показати, з якого боку було чутно звук.


    5. Гра «Тихо – гучно»

    Для цієї гри потрібен бубон або інший музичний інструмент, яким можна утворювати гучні і тихі звуки (якщо немає ні того, ні іншого, використайте якусь іграшку). Обов’язково стежте за тим, щоб за ходом гри малюк виконував саме потрібні рухи.
    Варіант 1: Дорослий стукає у бубон тихо, потім голосно і дуже голосно. Відповідно до звучання бубна дитина виконує такі рухи: під тихий звук іде на носочках, під гучний – просто йде, під дуже гучний – біжить.
    Варіант 2:. Дорослий голосно стукає у бубон, дитина підіймає руки вгору й махає ними. Бубон звучить тихіше, дитина опускає руки.

    6. Гра «Відтвори ритм»

    Дорослий паличкою чи олівцем відтворює прості ритми: та-та, та-та, та-та-та, та-та-та, та-та-та. Дитина повторює їх , плескає в долоні.


    7. Гра «Визнач кількість звучань»

    Дорослий створює паличкою чи олівцем різну кількість ударів по столу. Дитина рахує і називає кількість. Потім сама відтворює таку саму кількість звучань , плескає в долоні.

    Читання і обговорення казок, імітування рухів, голосу героїв.

    Проведення імпровізованих міні-концентів, читання віршів, відгадування загадок.


    Перелік ігор на свіжому повітрі під час адаптивного карантину в ДНЗ. Старша група.


    Старша група.

    Рухливі ігри та ігрові вправи

    Ігри з ходьбою, бігом , на утримання рівноваги

    Птахи і зозуля

    Гуси-лебеді

    Зроби фігуру

    Хто перший

    Хитра лисиця

    Шпаки

    Ігри із стрибками:

    Хто краще стрибне

    Чижик у клітці

    Вудочка

    Лисиця в курнику

    Зайчик сірий умивався

    Лисиці і журавлі

    Горобчики

    Не замочи ніг

    Жабки і журавлі

    По рівненькій доріжці

    Ігри на орієнтування у просторі

    Горюдуб

    Відгадай чий голосок

    Заборонений рух

    Чарівний дзвіночок.

    Не запізнюйся

    Знайди свій колір

    Дидактичні ігри cтарша група

    Що спочатку, що потім

    Кому що потрібно для роботи

    Покажи професію (імітація трудових дій)

    Буває не буває

    Добре –погано

    Бігає, літає, повзає, стрибає

    Коли це буває

    Пори року

    Ланцюжок слів «Що зайве»

    Продовж далі

    Порахуй і покажи

    Впізнай хто я

    Впіймай звук

    Фразовий конструктор


    Перелік ігор на свіжому повітрі під час адаптивного карантину в ДНЗ. Середня група


    Середня група

    Рухливі ігри та ігрові вправи

    Ігри з ходьбою, бігом , на утримання рівноваги

    Чапля на болоті

    Не дзвони

    Зайці і вовк

    Ігри із стрибками:

    Лисиця в курнику

    Зайчик сірий умивався

    Лисиці і журавлі

    Горобчики

    Не замочи ніг

    Жабки і журавлі

    По рівненькій доріжці

    Ігри на орієнтування у просторі

    Не запізнюйся

    Знайди свій колір

    Дидактичні ігри

    Знайди за описом

    Покажи професію (імітація трудових дій)

    Буває не буває

    Добре –погано

    Що спочатку, що потім

    Знайди помилку

    Підкажи звук

    Добери слово

    Скажи навпаки

    Опиши , а ми вгадаємо

    Казкарик

    1


    Перелік ігор на свіжому повітрі під час адаптивного карантину в ДНЗ. ІІ молодша група.


    ІІ молодша група.

    Рухливі ігри та ігрові вправи

    Ігри з ходьбою, бігом , на утримання рівноваги

    Біжіть до мене

    Біжіть до прапорця

    Пташка і пташенята

    Пташенята й кіт

    Не запізнюйся

    Знайди свій колір

    Ігри із стрибками:

    По рівненькій доріжці

    Спіймай комара

    Жабки

    Горобчики І кіт

    Ігри на орієнтування у просторі :

    Відгадай хто як кричить

    Знайди свій будинок

    Не наступи

    Дидактичні ігри

    Покажи що назвали

    Що потрібно для страви

    Що для чого

    Що з чого зроблено

    Впізнай за описом

    Я почну а ти продовж

    Знайди предмет такого кольору

    Тихо-голосно

    Повтори

    ���,�


    Перелік ігор на свіжому повітрі під час адаптивного карантину в ДНЗ. І молодша група.


    І молодша група.

    Рухливі ігри та ігрові вправи на період карантину.

    Ігри з ходьбою, бігом , на утримання рівноваги

    Пройди по стежці

    Дожени мене

    Через струмок

    Піднімай ноги вище

    Хто тихіше

    Горобчики і автомобіль

    Літаки

    Сонечко і дощик

    Жили у бабусі

    Не заступи на лінію

    Ігри із стрибками:

    Пружинки

    Дістань долоню

    Піймай комара

    Пташки літають

    Зістрибни у воду

    Ігри на орієнтування у просторі :

    Де подзвонили?

    Дидактичні ігри ігри на розвиток уваги, пам`яті

    Знайди предмет такого кольору

    Хто як кричить

    Відгадай що звучить

    Тихо-голосно

    Повтори

    Хто де живе

    Хто що їсть

    Народні ігри

    Зайці на галявині

    Котику сіренький

    Сорока-ворона


    МОН та ЮНІСЕФ Україна рекомендують матеріали для вихователів, які можна використати у роботі з дітьми дошкільного віку під час адаптивного карантину

    МОН та ЮНІСЕФ Україна рекомендують матеріали для вихователів, які можна використати у роботі з дітьми дошкільного віку:


    Оздоровлення дітей у дошкільному закладі влітку.

    Літо є найбільш сприятливим періодом для укріплення здоров’я, загартування та всебічного розвитку дітей. Для забезпечення успішного літнього відпочинку та оздоровлення дітей в умовах дошкільного навчального закладу необхідно визначити завдання роботи ДНЗ на літо та провести відповідну підготовчу роботу, яка передбачає: - поповнення, поновлення матеріалів на теми „Поради лікаря Нехворійка”, „Рекомендації для дбайливих батьків”, „Загартування дітей влітку”, „На допомогу вихователям: працюємо влітку” тощо; - забезпечення груп дидактичними іграми для занять з дітьми на вулиці; - забезпечення груп іграшками для ігор з вітром, піском, водою; - інструктаж з питань безпеки життєдіяльності дітей, пожежної безпеки, охорони праці працівників закладу; - поновлення та фарбування обладнання на ігрових і спортивному майданчиках; - заміна або завезення піску в пісочниці. 

    Краса природи, тепла погода, чисте й свіже повітря, збагачена вітамінами їжа - усе це якнайкраще впливає на дитячий організм. Тому саме влітку максимум зусиль колектив дошкільного навчального закладу спрямовує на оздоровчу роботу з дітьми, і яка, безперечно, має здійснюватися під пильним наглядом.

    За останні роки, як свідчить статистика, загальний стан здоров'ядітей погіршився: збільшилася кількість дітей дошкільного віку з хронічними захворюваннями, хворобами дихальної, ендокринної систем, опорно-рухового апарату, органів травлення. Тому питання організації оздоровчої роботи з дітьми в дошкільному навчальному закладі дуже актуальне.

    Улітку роботу з дітьми в дошкільному навчальному закладі прийнято називати оздоровчою. Цим визначають її основну мету і завдання. Успіх оздоровчої роботи визначається перш за все тим, наскільки своєчасно і професійно підготувався до неї колектив дошкільного навчального закладу Організовуючи оздоровчу роботу, слід консолідувати дії педагогічних та медичних працівників задля досягнення єдиної мети - зміцнення здоров'я дітей.

    Під час організації оздоровчо-виховноі роботи з дітьми педагогічні працівники та медичний персонал нашого дошкільного навчального закладу дотримуються трьох принципів, а саме:

    • комплексність оздоровчо-виховних заходів;
    • системність і послідовність в оздоровленні дітей протягом визначеного періоду;
    • наступність у роботі медичних та педагогічних працівників щодо оздоровлення дітей і контролю за станом їхнього здоров'я.

    Важливою складовою цього процесу також є просвітницька робота з батьками, оскільки вони мають знати основні режимні моменти, до яких дитина звикла під час відвідування дошкільного навчального закладу, і дотримуватися їх удома. Під час підготовки до оздоровчого періоду з'ясовуємо, хто з вихованців проведе все літо чи його частину разом зі своїми батьками і не буде тимчасово відвідувати дошкільний навчальний заклад. Батькам таких дітей надаємо консультацію щодо способів загартування дошкільника протягом оздоровчого періоду.

    Зміни в режимі дня дошкідьників у оздоровчий період

    Літнє оздоровлення передбачає внесення змін до режиму дня дітей, оскільки необхідно:

    • забезпечити максимальне перебування дітей на свіжому повітрі;
    • скоригувати тривалість сну та інших видів відпочинку відповідно до віку дітей;
    • створити умови для достатньої рухової активності дітей.

    Особливу увагу протягом дня в оздоровчий період приділяємо виконанню комплексу фізкультурно-оздоровчих заходів. Для оптимізації рухової активності дітей в оздоровчий період, окрім занять з фізкультури, застосовуємо й такі форми роботи:

    • рухливі ігри (малої, середньої та великої рухливості, сюжетні, безсюжетні, зокрема змагального та естафетного типу ігри з елементами спортивних вправ, атракціони, забави тощо);
    • фізичні вправи на прогулянках;
    • фізкультурні свята (раз на квартал) і розваги (1-2 рази на місяць);
    • самостійна рухова діяльніс
    • 3 дні (раз на місяць) та тиждень (раз на літо) здоров'я;
    • індивідуальна робота з фізичного виховання, яку за можливістю також бажано проводити на свіжому повітрі.

    Варто зауважити, що влітку у дітей підвищується потреба в питті. Для пиття постійно готуємо свіжу кип'ячену воду. На кожну прогулянку помічники вихователя виносять чайники з водою і чашки за потреби.

    Способи загартування як складові системи оздоровчої роботи з дітьми

    Оздоровчий період особливо сприятливий для впровадження нових лікувально-профілактичних заходів. Утім до використання в дошкільному навчальному закладі різних способів і засобів загартування варто підходити диференційовано та індивідуально, звертаючи увагу на стан здоров'я кожної дитини, ії психічні та фізичні особливості.

    Під час оздоровчого періоду активно практикуємо ходіння «Доріжкою здоров'я», водні процедури, прогулянки по території дошкільного навчального закладу. Також у всіх групах улітку проводимо повітряні й сонячні ванни.


    Звіт про виконання плану роботи під час карантину для запобігання поширення коронавірусу CoviD-19 з 12 березня по 31 квітня 2020 року вихователя Шворінь Л.В.

    На період роботи з 12.03 по 31.04 року мною був складений план роботи на час карантину, а дистанційне робота здійснювалось відповідно до складеного індивідуального плану роботи на зазначений період ( план додається) в онлайн –режимі.

    Самоосвіта здійснювалась згідно плану роботи через індивідуальну форму роботи, проходження курсів підвищення кваліфікаціі, (Отримала свідоцтво Обліковий запис ПК №02139133\010798-20

    № 827)

    Виготовлення дидактичного матеріалу, наочного матеріалу ( розроблені коректурні таблиці 3, мнемодоріжки 5 , дидактичні ігри 30, роздатковий та демонстраційний матеріал. Розробила заняття ,

    які розміщені на сайті всеосвіта та отримала свідоцтва №CJ761614, AQ487944, №FB953882, також розроблений план роботи з батьками на наступний рік. Розроблені засідання за круглим столом, майстер –класи, тренінги, анкети. Була зроблена і виготовлена поглиблена робота з розвитку мовлення. Виготовлена папка з валеології. Розроблено планування по темі «Хліб» на всі вікові групи.

    Опрацювала статті з фахових питань « Мнемотехніка як освітня технологія»

    Робота з батьками проводилася через спільну групу в мережі Viber ( група №3) Були проведені такі форми роботи:

    Консультації , Поради індивідуальні бесіди

    Запрошували до ознайомлення з матеріалами порадник від ДНЗ ( розгляд виставки робіт до дня землі вихованців групи №4)

    Робота з батьками велась через надсилання завдань до спільної групи в мережі Viber (Група №3)

    Надсилалися мультфільми, фізкультхвилинки « Зайчик»,» Дерева», «сунички» рухалки, пісні, лічилки,( «метелик, апельсин»)

    Читання казок В. Сухомлинського «Метелик» , вивчення прислів я та віршів за мнемодоріжками. Були запропоновані досліди «Різнобарвна ботаніка «та «Яскравий капілярний ефект» ( фото дадаю) ,ролики з інших завдань 1.https://www.facebook.com/PQ1986/videos/555524211772209/

    2.https://www.youtube.com/watch?v=ZcN4exzMdio&fbclid=IwAR1AJdM9--bdziS9WVlRPn6rHhDTCCMTmc04K3A2cp6k4xIDRgvxPtieguQ

    3.https://www.facebook.com/4mamasbook/videos/1312907998901389/

    4. https://www.facebook.com/zhurnalsmajlik/videos/2861000610603396/?v=2861000610603396

    5. https://prnt.sc/s6q2i3

    6. https://www.facebook.com/groups/optimakr/permalink/542231956698223/

    7. https://www.youtube.com/watch?v=OV5Wxheh6zo

    Результати роботи пересилалися на електронну пошту садочка.

    За період 3 12.03 -31.04 було виготовлено:

    Дидактичних ігор- 30 шт

    Консультації для батьків- 50шт

    Папка по розвитку мовленню- 1шт ( доповідь, консультації для педагогів, батьків, дидактичні ігри, рекомендації, розробки занять)

    Папка « Валеологія» -1шт

    Папка «Консультації для батьків «-1шт


    22 квітня День Землі. Цю назву використовують щодо різних заходів, що їх проводять навесні з метою спонукати людей бути уважнішими до тендітного і вразливого довкілля планети Земля. Проведення тематичних занять, майстер-класів онлайн вихователями дошкільного закладу.

    Вихователі організували виставку (онлайн )дитячих робіт до Дня Землі. Діти і батьки отримали не тільки масу задоволення від процесу, але і висловили сподівання , що  такі заходи дають надію на те, що саме нинішнє покоління дошкільнят буде берігти і любити нашу планету по справжньому. Роботи вихованців можна подивитися в розділі Фотогалерея


    21.04.-24.04 ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ в ДНЗ. Щороку в квітні в закладах освіти проходять заходи до ТИЖНЯ БЕЗПЕКИ. Не виняток і цей рік. Тільки цього року тиждень проходитиме в режимі онлайн. Бажаємо плідної співпраці вихователям з дітьми і батьками

    Якщо дитина знає відповіді на ці 16 питань, з нею нічого не трапиться!

    Збережіть собі цей список і поділіться ним з іншими батьками — давайте разом дбати про безпеку своїх дітей!

    Безпека дітей – одне з найголовніших питань, які турбують будь-якого батька. Якщо ви хочете бути впевнені, що ваша дитина не потрапить ні в яку небезпечну ситуацію, вам слід заздалегідь навчити дитину правилам поведінки.

    Поставте їй такі запитання. Не виключено, що відповіді дитини стануть для вас несподіванкою

    1. Що робити, якщо батьків немає вдома, а хтось намагається відкрити двері?

    2. Чи візьмеш ти цукерку у незнайомої жінки?

    3. Що робити, якщо з розетки пішов дим, а нікого з дорослих немає вдома?

    4. Незнайомий дорослий просить тебе про допомогу. Допоможеш ти йому?

    5. Що потрібно робити, якщо на тебе нападає зграя собак?

    6. Чи ти підеш в гості до однолітка, з яким щойно познайомився?

    7. Що робити, якщо ти відчув у будинку запах газу?

    8. Якщо ти чекаєш ліфт і до тебе підійшли незнайомці, ти поїдеш з ними разом?

    9. Що слід робити, якщо ти помітив, що за тобою стежать?

    10. Кому можна відкривати двері, коли ти один вдома?

    11. Що ти будеш робити, якщо незнайомець схопив тебе і не відпускає?

    12. Як ти вчиниш, якщо загубишся в натовпі людей?

    13. Що ти будеш робити, якщо опинишся на вулиці під час грози?

    14. Що ти будеш робити, якщо хтось в інтернеті загрожує тобі або твоїм близьким?

    15. Тебе покликали грати на замерзлу річку. Ти підеш?

    16. Чи можна брати ліки з аптечки, коли батьків немає вдома?

    А ось правильні відповіді:

    1. Необхідно терміново зателефонувати батькам, а потім в міліцію (102) або службу порятунку (112). За цей час батьки зможуть попередити сусідів по телефону, і дитині наддадуть допомогу.

    2. У незнайомих людей брати їжу, іграшки та інші речі не можна ні в якому разі!

    3. При виникненні пожежі або загрозі займання/витоку газу необхідно швидко залишити квартиру і набрати номер пожежної служби (101), служби порятунку (112) або служби газу (104). Самостійно гасити пожежу категорично забороняється!

    4. Коли людина потребує допомоги, то в першу чергу звернеться до дорослих. Тому якщо якийсь незнайомець просить про допомогу, слід йому відповісти категоричною відмовою. Причому відповідати потрібно швидко і відразу ж йти.

    5. У ситуаціях з тваринами головне – зберігати спокій і не провокувати їх на агресію. Можна відвернути собак з допомогою якого-небудь предмета типу шапки, парасольки і т. п. Потрібно поступово віддалятися, не зустрічаючись з собаками очима і, не обертаючись до них спиною.

    6. Ходити в гості до малознайомих людей, навіть однолітків, не можна ні в якому разі.

    7. Телефонуйте до служби порятунку (112) або служби газу (104). Навчіть дитину не соромитися і не панікувати – краще хибний виклик, ніж вибух.

    8. На пропозицію зайти в ліфт з незнайомцями потрібно відповідати однозначним відмовою. Навчіть дитину в такій ситуації відповідати, що він чекає на батьків, які ось-ось підійдуть.

    9. Потрібно зайти в людне місце (супермаркет, перукарню, кафе і т. д.) і вже звідти зателефонувати батькам і повідомити про стеження.

    10. Чужим людям відкривати двері категорично забороняється! Це стосується будь-яких незнайомців, незалежно від статі і віку.

    11. Потрібно якомога швидше привернути увагу людей. Можна кричати і битися. Також можна бити по машинах, які стоять поруч – можливо, спрацює сигналізація.

    12. У такому разі слід зберігати спокій. У натовпі необхідно поступово зміщуватися до краю, але не намагатися йти проти людського потоку.

    13. Слід знайти безпечне укриття. Це може бути найближчий магазин чи під’їзд. Потрібно триматися подалі від водойм, металоконструкцій і високих дерев.

    14. Про загрози будь-якого характеру слід негайно повідомити батькам або поліції.

    15. Кататися на замерзлому водоймищі без батьків категорично заборонено – винятків бути не може!

    16. Щоб дитина усвідомлювала наслідки, їй слід роз’яснити небезпеку лікарських засобів. Брати аптечку і користуватися незнайомими ліками у відсутність батьків не можна.


    Дитячий садочок онлайн.

    В умовах карантинних обмежень у зв’язку з пандемією COVID-19 запропоновано багато рішень щодо навчання дітей шкільного віку за допомогою телебачення або Інтернет ресурсів. А що робити батькам з дітьми, які ходять до дитячого садочку? Саме для Вас ми знайшли рішення і створили Дитячий садок онлайн!
    Відтепер, впродовж усього карантину, Ваші діти матимуть можливість безкоштовно «відвідувати» заняття садочку в онлайн режимі з понеділка по п’ятницю (крім святкових днів) за таким розкладом:

    [https://eduhub.in.ua/courses/dityachiy-sadok-online?fbclid=IwAR1yiw-Hj_LZnhEDPqaAlPODP1i2F-GPISYeFXAWR1KQJlgr3nhYX4Lfixo](https://eduhub.in.ua/courses/dityachiy-sadok-online?fbclid=IwAR1yiw-Hj_LZnhEDPqaAlPODP1i2F-GPISYeFXAWR1KQJlgr3nhYX4Lfixo)


    Результати атестації 2019-2020 навчального року

    На підставі Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930 (із змінами, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 08.08.2013 №1135), наказу Міністерства освіти і науки України від 26.03.2020 №458 «Про внесення зміни до наказу Міністерства освіти і науки України від 16.03.2020 №406» та на підставі наказу департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради від 10.04.20 р. №240, «Про наслідки атестації керівників та педагогічних працівників 2019-2020 н. р.», наказу дошкільного навчального закладу ( ясла- садок) комбінованого типу № 54 « Метелик» ЧМР від 10.04.2020р. № 61 ««Про наслідки атестації педагогічних працівників 2019-2020н. р.», наказу  дошкільного навчального закладу (ясла садок) № 38 ЧМР від 02.04.2020р.№ 40 «Про наслідки атестації педагогічних працівників 2019-2020н. р.»
    "За результатами атестації Зімоздріній Наталії Вікторівні присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», відповідає раніше присвоєному педагогічному званню «вихователь-методист»; Ткаченко Г.Г., вихователь, відповідає займаній посаді, встановити посадовий оклад згідно 11 тарифного розряду; Роботько Н.О.., вихователь, відповідає займаній посаді, встановити посадовий оклад згідно 11 тарифного розряду".


    Дистанційна робота вихователя на час карантину

    Пропонуємо до перегляду :

    Відеозаняття в закладах дошкільної освіти .

    https://osvita-omr.gov.ua/https-osvita-omr-gov-ua-diialnist-napriamky-roboty-ikt-dystantsiina-osvita-doshkilni-zanyattya/

    Stem-лабораторія з використанням сучасного ігрового освітнього інструментарію.

    https://vseosvita.ua/webinar/stem-laboratoria-z-vikoristannam-sucasnogo-igrovogo-osvitnogo-instrumentariu-125.html

    Як зберегти фізичне здоровя в умовах соціальної ізоляції.

    https://vseosvita.ua/webinar/ak-zberegti-psihicne-zdorova-v-umovah-socialnoi-izolacii-169.html

    Техніки релаксації для педагогів: розслаблення та відновлення. https://vseosvita.ua/webinar/tehniki-relaksacii-dla-pedagogiv-ak-svidko-rozslabitis-ta-vidnovitis-132.html

    Розвиток мислення та мовлення як складова розвивальних занять для дошкільнят.

    https://vseosvita.ua/webinar/rozvitok-mislenna-ta-movlenna-ak-skladova-rozvivalnih-zanat-dla-doskilnat-107.html

    Психологічна готовність дитини до дитячого садка.

    https://vseosvita.ua/webinar/psihologicna-gotovnist-ditini-do-ditacogo-sadka-99.html

    Вправи та завдання для читання та розвитку мовлення дошкільнят.

    https://vseosvita.ua/webinar/vpravi-ta-zavdanna-dla-citanna-ta-rozvitku-movlenna-doskilnat-98.html


    Орієнтовний план дистанційної роботи вихователя ДНЗ на період карантину

    Дата

    Зміст роботи

    Час виконання

    Відмітка про вик.

    1

    1. Розроблення плану роботи на тиждень.

    2. Підготовка консультацій для батьків на тему «Значення спільної гри» та « Медіа вплив на дітей»

    3. Підготовка та розміщення у соц.. мережі «Viber» матеріалу на тему «Комахи» для дітей.

    8.00-9.00

    9.00-12.00

    12.00-14.00

    2

    1. Підготовка та розміщення у соц.. мережі «Viber» консультації до Дня пожежної охорони .

    2. Підготовка консультації для батьків на тему «Як розвивати здібності дитини».

    3. Виготовлення дидактичних ігор «Геометричні фігури». (математика, молодша група)

    8.00-10.00

    10.00-12.00

    12.00-14.00

    3

    1. Самоосвіта. Опрацювання методик Н.Гавриш по художньо-мовленнєвій діяльності.

    2. Методики організації художньо-мовленнєвої діяльності. Розробка конспекту заняття в молодшій групі «Рукавичка».

    3. Робота над підготовкою сценаріїв свят для дітей та їх батьків « Хата на тата».

    8.00-10.00

    10.00-11.00

    11.00-14.00

    4

    1.Самоосвіта. Опрацювання фахової літератури.

    2 Підготовка майстер-класу для батьків «Пасхальне дерево (молодша та ясельна групи).

    3. Підбір рухливих ігор з текстами для розвитку мовлення дітей.

    8.00-9.00

    9.00-11.00

    11.00-14.00

    .

    5

    1.Самоосвіта. Методики проведення занять художньо-мовленнєвого циклу.

    2. Розробка конспекту інтегрованого заняття «Паперова Фея».

    3. Виготовлення дидактичної гри (художньо-мовленнєва діяльність ) «Розкажи казку за малюнком».

    8.00-10.00

    9.00-11.00

    11.00-14.00


    Карантин з 12 березня 2020 року по 03 квітня 2020 року

    Відповідно наказу департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради № 180 від 12.03.2020 р. Про заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 керівникам закладів освіти на період з 12 березня 2020 року до 03 квітня 2020 року заборонити відвідування закладів освіти її здобувачами


    10.03.2020 р. Засідання педагогічної ради «Первинний фінансово-економічний досвід – необхідна умова й результат соціалізації та виховання дітей дошкільного віку».

    1.Виконання рішення попередньої педради.

    2. Впровадження соціально-фінансової освіти дітей дошкільного віку.

    3. Використання ігрових технологій для фінансово-економічного досвіду дошкільників. Освітній проект «Афлатот».

    4. Соціально-фінансова освіта як складова соціалізації дитини.

    5.Рішення педради.


    Відкритий перегляд заняття як форма методичної роботи.

    Серед багатьох форм методичної роботи є про­ведення відкритих переглядів занять із дітьми дошкільного віку. Педагогічний мовленнєвий штамп «відкрите заняття» одразу наштовхує на антонімію — якщо є «відкриті», то є і «закриті» заняття?

    Визначимося, що коректним і логічним буде термін «відкритий перегляд заняття», тому що саме по собі заняття не є відкритим чи закритим.

    Переваги й недоліки відкритого перегляду заняття

    Відкритий перегляд заняття як форма передачі перспектив­ного педагогічного досвіду має чимало переваг і недоліків. Вдале заняття захоплює присутніх майстерністю того, хто його прово­дить, спонукає до пошуків, стимулює до творчості. Водночас кож­ний педагог, якому доводилося проводити такі заняття, знає, яких це вимагає зусиль, підготовки, нервової віддачі не тільки педагога, а й дітей. Методисти інститутів післядипломної педагогічної освіти справедливо зазначають, що відкриті перегляди заняття (заняття для педагогічної практики слухачів курсів підвищення кваліфікації) нерідко нагадують добре підготовлену виставу, шоу, на яких немає неправильних відповідей дітей, і, як у калейдоскопі, один вид діяль­ності змінює другий.

    Зазвичай педагоги обирають для по­казу заняття на закріплення, узагальнен­ня певних знань і вмінь дітей, адже на таких заняттях вони мають змогу уріз­номанітнити систему вправ, застосува­ти картки, провести різні форми роботи, показати себе й дітей з найліпшого боку. Таке «декоративне» заняття залишає відчуття невдоволеності, адже присутні знають складності роботи з маленькими дітьми, той важкий шлях, який веде до високих результатів.

    Організація підготовки та проведення відкритих переглядів занять

    Варто наголосити на деяких суттєвих моментах щодо підготовки відкритих пе­реглядів занять у дошкільному навчально­му закладі.

    По-перше, до відкритих переглядів за­нять, свят чи інших форм роботи з дітьми слід передусім ставитися як до школи пе­дагогічної майстерності. Тож педагогові, який відвідує такі заходи, корисніше бачи­ти процес, а не готові результати.

    По-друге, планувати певну кількість відкритих переглядів робо­ти з дітьми на рік слід з огляду на:

    методичну проблему (або тему), над якою працює дошкіль­ний заклад;

    кількісні та якісні результати роботи за минулий рік;

    психофізіологічні й індивідуальні особливості педагогів;

    ініціативу педагогів щодо проведення відкритих переглядів
    занять тощо.

    Організація проведення відкритого перегляду заняття прохо­дить у два основних етапи:

    підготовка заняття;

    організація спостереження, аналізування і оцінювання за­няття.

    Орієнтовний план підготовки відкритого перегляду заняття

    Готуючи відкритий перегляд заняття, насамперед слід:

    чітко визначити мету відвідування заняття колегами;

    з'ясувати реальні можливості дітей групи на час перегляду
    заняття;

    визначити мету заняття;

    підготувати сценарій чи педагогічний дизайн заняття.

    Перед проведенням відкритого заняття слід проінформувати присутніх колег про:

    задум заняття, представленого для перегляду;

    реальні пізнавальні та мовленнєві можливості дітей вікової групи, зокрема, якщо група логопедична;

    психологічні особливості дітей вікової групи, у якій прово­дять відкритий перегляд;

    посібники, які було використано у процесі підготовки до за­няття тощо.

    Також для присутніх на відкритому перегляді заняття слід уточ­нити, на якому етапі навчальної діяльності перебувають діти цієї ві­кової групи:

    ознайомлення з новим матеріалом;

    первинне закріплення знань, умінь і навичок;

    узагальнення знань, умінь і навичок;

    застосування навичок у практичній діяльності.

    Необхідно також запропонувати присутнім запис теми, мети за­няття, обладнання, схематичного плану заняття, а ліпше — сценарію. Щоб забезпечити ефективність цього методичного заходу, вихователю-методисту варто запропонувати присутнім заздалегідь підготов­лену картку-схему заняття, у якій мають бути зазначені деякі дані,
    що сприятимуть ліпшому розумінню колегами сутності завдань за­няття і прийомів їх розв'язання та полегшать процес фіксування під час спостереження прийомів роботи з дітьми, особливостей їхньої поведінки тощо.

    Організація спостереження, аналізування й оцінювання заняття

    Організатору відкритого перегляду заняття слід пам'ятати, що присутність у груповій кімнаті на занятті незнайомого дорослого (або знайомого, який рідко буває у групі), тим більше з інспекційною ме­тою, настільки змінює всю ситуацію (атмосферу, поведінку дітей і пе­дагога) , що зроблені висновки неабияк можуть торкатися не оцінюва­них показників, а психологічної готовності як дітей, так і педагога до демонстрації своїх досягнень. Тож «ефект присутності» може зміщу­вати результати як у позитивний, так і в негативний бік.

    Принципи спостереження і аналізу

    Аналізуючи психологічний клімат у групі дітей, доброзичли­вість, привітність педагога, не забувайте про власний вираз обличчя і мету свого візиту на заняття.

    Вивчення рекомендацій науковців і практиків щодо аналізу й оцінювання ефективності заняття з дітьми доводить, що авто­ри обминають питання принципів спостереження й аналізу, тобто правил поведінки суб'єкта управління, а саме: вихователя-методиста або завідувача дошкільного навчального закладу. А що вже казати про присутніх на занятті колег з інших дошкільних закладів, кількість яких іноді перевищує кількість дітей у 3 — 4 рази!

    Тому передусім під час спостереження слід дотримуватися та­ких основних принципів:

    невтручання;

    коректності;

    раціонального розподілу часу;

    урахування всіх чинників;

    урахування індивідуальних осо­бливостей професіоналізму ви­хователя.

    Принцип невтручання (нейтра­літету) особи, яка присутня на за­нятті як гість або як той, хто переві­ряє чи вивчає роботу вихователя. Без сумніву, кожне заняття вихователя з дітьми — це творчість. Будь-хто із присутніх сторонніх дорослих на за­нятті — це чужорідне тіло в комплек­сі, яким за своєю сутністю є заняття з дітьми. Ось чому наголошуємо на тому, що присутні на занятті дорос­лі (завідувач дошкільного навчаль­ного закладу, вихователь-методист, студенти, слухачі курсів підвищення кваліфікації та ін.) не повинні заважати дітям бачити і слухати ви­хователя.

    Принцип коректності звертання дорослих, присутніх на за­нятті, до вихователя і дітей. Сторонні дорослі мають бути коректни­ми і ввічливими, дотримуватися правил мовленнєвого етикету і бути взірцем передусім для дітей. Якщо йдеться про відкритий перегляд заняття, на якому будуть присутні вихователі з інших дошкільних на­вчальних закладів, то дітей варто привести до групи пізніше, після того, як гості займуть свої місця. Саме тоді дітям доречно привітатися із присутніми. За таких обставин це не буде штучною процедурою, коли діти вітаються вдруге: перший раз, коли дорослі тьоті проходи­ли повз маленьких дітей, які сидять на незручних лавах у роздягальні і повторюють співучо-штучно «Добрий день», — по декілька ра­зів. Не слід також пропонувати дітям підійти до гостей ближче і роз­дивитись їх (це ж не зоопарк!), познайомитися тощо. Для того щоб почати заняття, достатньо привітатися, а якщо у гостей виникає таке бажання і є час, можна запропонувати їм познайомитися з дітьми ближче і поспілкуватися після заняття. Не слід забувати й попроща­тися з тими, хто завітав на гостини.

    Принцип раціонального розподілу часу під час проведення за­няття. Час проведення заняття з дітьми чітко регламентований.

    Замовчування ситуації, коли заняття затягується, призводить до згубних наслідків — повторення помилок з мовчазної згоди керівника. Якщо ніхто не звернув уваги на те, що ліміт часу, відведеного на заняття, значно перевищено, то це може повто­ритись і наступного разу. Виникає замкнуте коло, адже коли педагог приходить до іншого дошкільного закладу і бачить ту ж саму ситуацію, то виправдовує її тим, що «хочеться ж усе показати...».

    Відкритий перегляд, звичайно, передбачає попередню підготов­ку, зокрема проведення аналогічного заняття на іншу тему або того самого з дітьми, які не братимуть участі у показовому занятті. Це дає змогу педагогу розподілити час, ліпше дібрати наочність, дидактичні матеріали тощо. Коли таку підготовку проведено, у педагога зазвичай не виникає проблем з розподілом часу. Перевищення часової норми заняття найчастіше відбуваєть­ся через бажання вихователя чи вихователя-методиста показати все, чого діти навчилися протягом року. І що ближче заняття до сезону «весна — літо», то час­тіше час заняття затягується. На запитан­ня, що робити, якщо не встигли викона­ти все, що спланували, відповідь може бути короткою і однозначною — завер­шувати заняття, запропонувавши дітям розв'язати певні завдання самостійно або вдома з батьками. Раціональний розподіл часу на занятті залежить від багатьох чинників, як об'єктивних, так і суб'єктивних, зокрема: початок тиж­ня, друга половина дня, самопочуття вихователя і втома дітей тощо. Тому під час підготовки заняття завжди треба залишати резерв часу. Ліпше завершити заняття на 3 — 5 хвилин раніше, ніж утратити інте­рес і працездатність дітей.

    Принцип урахування всіх чинників під час спостереження за­няття. На занятті, що спостерігають, немає і не може бути другоряд­них деталей. Застосування керівниками дошкільного закладу і вихователями-методистами численних схем і карт контролю, які, на жаль, не завжди мають єдину принципову основу і критерії оціню­вання ефективності переглянутого, не дає повного й системного об­сягу інформаційного матеріалу. Використання стандартних карт контролю іноді заважає присутнім побачити все заняття в системі. Тому основним критерієм застосування карт (схем) аналізу є мета відвідування заняття. Правильно визначена мета відвідування до­помагає побачити необхідний аспект, а потім ґрунтовно його про­аналізувати. Цей принцип ліпше за все реалізується, якщо є відеозапис заняття.

    Принцип урахування індивідуальних особливостей професі­оналізму вихователя. У процесі спостереження заняття слід залеж­но від мети відвідування занотовувати методичні коментарі, у яких відображувати деякі суттєві для майбутнього аналізування моменти, зокрема:

    тип спілкування вихователя з дітьми та його результатив­ність;

    характеристику запитань педагога і відповідей дітей;

    уміння педагога доцільно використовувати ті чи ті методи і прийоми роботи;

    доцільність вибору типу та виду заняття.

    Аналіз заняття

    Спо­чатку слово надають педагогу — авторові заняття. Він нагадує мету заняття, коротко аналізує роботу над її досягненням1. На відміну від аналізування занять, які відвідують із метою контролю ді­яльності педагога, під час обговорення заняття після відкритого пе­регляду доцільно ініціювати активне аналізування, обмін думками, дискусії, консультування гостей тощо.

    Урахування всіх аспектів підготовки до відкритого перегляду за­няття допоможе вихователеві під час розробки його дизайну та сцена­рію і сприятиме ефективному проведенню цього методичного заходу.

    Орієнтовні питання короткого самоаналізу заняття

    1. Яке місце займає проведене заняття у структурі програми, за якою працює вихо­ватель?

    2. Як воно пов'язано з попереднім (-ми), на що спирається (актуальні знання, вміння і навички дітей).

    3. Як це заняття «працює» на наступні заняття?

    4. Проведене заняття є базовим для наступного чи підсумковим?

    5. Чи правильно визначено мету заняття? Як узгоджуються між собою цілі щодо роз­витку, навчання та виховання дітей?

    6. Чи було враховано вікові особливості дітей групи під час проведення заняття? Охарактеризувати реальні інтелектуальні можливості і здібності дітей.

    7. Який кри­терій був головним під час визначення типу та виду заняття?

    8. Які завдання було розв'язано на занятті?

    9. Чи було забезпечено їх комплексність, взаємозв'язок?

    10. Які завдання були головними, стрижневими?

    11. Чи була раціональною обрана структура заняття?

    12. Визначити оптимальність обра­ної форми організації дітей.

    13. Обґрунтувати вибір використаних методів і прийомів навчання.

    14. Оптимальність визначення часового співвідношення частин заняття. Яким чином забезпечувалася працездатність дітей на занятті?

    15. Коли наступила втома (або пере­втома) дітей? Які заходи було використано, щоб запобігти втомі дітей на занятті?

    16. Охарактеризувати правильність власного мовлення та мовлення дітей. Ставлення вихователя до мовленнєвих помилок дітей. Які прийоми виправлення помилок було використано підчас заняття?

    17. Чи вдалося правильно визначити завдання, місце, форми і прийоми контролю за навчальною діяльністю дітей? Як було організовано навчання дітей оцінно - контрольних дій під час заняття (самоконтроль і самооцінка) ?

    18. Чи вдалося реалізувати всі поставлені завдання? Якщо ні, то чому? Коли вихова­тель планує здійснити нереалізовані плани? Яка допомога необхідна вихователю в роботі із цією віковою групою з боку адміністрації?

    Орієнтовний порядок аналізу заняття під час відкритого перегляду

    Вступне слово завідувача, вихователя-методиста. Завідувач/вихователь-методист коротко характеризує педагога, який проводив заняття (освіта, як довго працює у групі, основні професійні досягнення, над якою темою працює поглиблено тощо). Нагадує мету заняття. Надає слово вихователю, заняття якого аналізують.

    Короткий аналіз вихователем свого заняття. Вихователь, аналізуючи проведе­не заняття, з'ясовує такі питання:

    Чи виконано заплановане?

    Який новий елемент уведений у процес розвитку, навчання і виховання?

    Чи доцільними були методи роботи з дітьми, використані на занятті?

    Чи досягнуто мети заняття? Якщо ні, то чому?

    Бажано використати схему самоаналізу.

    Виступ присутніх на занятті. Відповідно до своїх записів і вражень присутні ставлять запитання вихователю, з'ясовують, що було незрозуміло на занятті. Під час аналізування заняття особливу увагу звертають на мету і наявність цільових завдань, на вміння ставити їх перед дошкільниками на відповідних етапах заняття, конкре­тизувати найсуттєвіше у змісті пропонованого матеріалу. Присутні роблять висно­вок про повне чи часткове досягнення мети заняття. Якщо якесь цільове завдання або не ставилося перед дошкільниками, або не передбачалося педагогом, або ж на­мічалося, але за браком часу не розв'язувалося, встановлюють причини часткового досягнення мети і коригують її формулювання. Характеризують позитивне і нега­тивне у занятті. Рекомендують іншим педагогам, що можна запозичити з цього за­няття для роботи. Висловлюють зауваження і пропозиції.

    Узагальнення і висновок з аналізу відвіданого заняття (здійснює особа, яка керує аналізом). Узагальнює вислови присутніх на занятті. Поглибле­но аналізує заняття. Особливу увагу надає новому елементу, введеному на занятті. Аналізує якість складання перспективно-календарного плану. Підбиває підсумки. Ви­словлює пропозиції вихователю і рекомендує літературу для опрацювання з метою поліпшення якості освітнього процесу.

    Прикінцеве слово вихователя, який проводив заняття. Вихователь висловлює думки із приводу виступів тих, хто аналізував заняття, зазначає, згоден чи ні з висно­вками і пропозиціями.


    Свята та розваги в грудні.

    Є у нашого народу чудові зимові свята – свято Калити, Святого  Миколая, Новий рік, колядки, щедрівки. На заходах, які проходять в садочку діти, педагоги намагаються відродити найкращі традиції українського народу.

    Розклад зимових свят та розваг у грудні

    13.12.2019 р. -Свято Калити

    19.12.2019 р. - День святого Миколая

    26.12.- 27.12. 2019 р. Новорічні ранки    

    (Див. розділ сайту "Фотогалерея")


    Заходи з правового виховання в дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) № 38 "Золотий ключик" на 2019-2020 н.р.

    Організаційна робота

    1

    Доповнити банк даних з правового застосування в ДНЗ Закону України «Про охорону дитинства», Конвенції ООН про права дитини, законодавства України в галузі освіти, в частині збереження фізичного, духовного, психічного здоров’я та поваги до людської гідності дитини та інших нормативно – правових актів щодо запобігання насильства над діт

    Протягом року

    Зав ДНЗ

    Методист

    2

    Організувати профілактичну роботу з родинами «соціального ризику», спрямовану на попередження бездоглядності й безпритульності дітей.

    За потребою

    Методист

    3

    Забезпечити надання необхідної соціально – психологічної допомоги та вжиття заходів щодо реабілітації дітей, що зазнали різні форми насильства у сім’ї та дошкільному навчальному заклад

    За потребою

    Методист

    4

    В кожній групі доповнити куточки, стенди з пам’ятками для батьків, папки «Правове виховання», нормативно – правові акти, консультації тощо з правової тематики.

    Протягом року

    Вихователі

    Інформаційно-методичне забезпечення

    1

    Організувати роботу консультаційного пункту з використанням банку даних з правового застосування в ДНЗ Закону України «Про охорону дитинства», Конвенції ООН про права дитини, законодавства України в галузі освіти із моделюванням ситуацій із правового виховання.

    Систематично

    Методист

    2

    Збагачення методичного кабінету інформаційними та дидактичними матеріалами

    Протягом року

    Методист

    3

    Провести консультації:

    «Дитячі вікові кризи».

    «Психолого-педагогічна вправність дорослих: вчимося бути разом з дитиною».

    «Інноваційні форми взаємодії ДНЗ та родини».

    «Гра – ефективний засіб виховання самостійності дитини дошкільного віку».

    «Система заходів з профілактики жорстокого поводження з дітьми в родинах».

    «Чого бояться наші діти».

    «Дорослий у становленні особистості дитини».

    Протягом року

    Методист

    4

    Виставка дидактичних ігор та вправ з правового виховання

    Листопад-грудень

    Методист

    Організована діяльність з дітьми

    1

    Тематичні бесіди, заняття:

    «Уроки чемності для хлопчиків та дівчаток»

    «Кожен має право на життя та ім’я»

    «Чим я особливий»

    «Я та моя небезпека»

    «Правова абетка»

    Протягом року

    Вихователі

    2

    Організація дидактичних ігор з правового виховання

    Протягом року

    Вихователі

    3

    Читання художньої літератури, вивчення віршів з тематики правового виховання.

    Протягом року

    Вихователі

    4

    Тематичні виставки

    «Права дітей на прикладах казкових героїв»

    «Права маленької людини»

    «Право на житло»

    Листопад

    квітень

    Вихователі

    5

    Показ казки –драматизації « Котик і півник»

    Грудень

    Музкерівники

    6

    Заняття по всіх вікових групах «Захисти мене від лиха і зла, бо я ще дитина мала»

    Листопад

    Вихователі

    7

    Виставка дитячого малюнку «Я маю право …»

    Грудень

    Вихователі

    Робота з батьками

    1

    Батьківський лекторій «Конвенція про права дитини», «Ознайомлення з Законом України про охорону дитинства», «Декларація прав дитини

    жовтень

    січень

    березень

    Методист

    2

    Консультації «Безпека дитини в ДНЗ та родині», «Жорстоке поводження з дітьми: що це?»

    лютий

    Методист

    3

    Анкетування батьків на тему «Що ви знаєте про права дітей»

    вересень

    Вихователі

    4

    Консультація «Методи виховання правової культури»

    грудень

    Методист

    5

    Пам’ятка для батьків «Способи відкрити дитині свою любов»

    січень

    Вихователі


    02.12. - 06.12. 2019 р. ТИЖДЕНЬ ПРАВА.


    Заходи    Понеділок 02.12.2019

    Заняття "Права дитини. Право на ім"я"

    Гра "Комплімент татові, мамі". Право на повноцінну родину"

    Заняття "Сонечком зігріті зростають наші діти".

    Заняття "Захисти мене від лиха і зла, бо я ще дитина мала"

    Робота з батьками.

    Провести роботу з вивчення родинного мікроклімату ( протягом тижня, вихователі).

    Вівторок 03.02.2019 р.

    Організація дидактичних ігор з правового виховання ( "Як тебе звати", "Мій день народження", "І це чудово", "Сонечко веселе, сонечко сумне", "Добрі почуття", "Лото настроїв", "Порівняння героїв казок". Протягом тижня

    Робота з батьками. Розмістити матеріали в батьківських осередках на тему : "Права дитини" ( протягом тижня, вихователі).

    Середа 04.12.2019 р.

    Гра – подорож «Наші друзі в різних країнах світу».

    Мовленнєва гра «Я дитина-маю право…»

    Заняття "Мама - сонечко в сім"ї. ми - промінчики її" Право на щасливе дитинство

    Заняття-бесіда "Право на охорону здоров"я"

    Заняття-бесіда "Діти всього світу мають рівні права"

    С/р гра «Мої права і обов’язки»

    Робота з батьками. Розробка пам"яток для батьків з питання правового виховання в родині.

    Четвер 05.12.2019 р.

    СХД .Конкурс малюнків на тему : "Знай свої права, дитино» .

    Розгляд ілюстрацій та розповіді вихователів за статтями Конвенції ООН «Про права дитини»

    Ділова гра « Права дітей і відповідальність батьків».

    Пятниця 06.12.2019 р.

    "Права дитини в сюжетах казок"( читання та розгляд ілюстрацій казок з тематики правового виховання.

    Інсценівка казок відповідно віку дітей.

    І вар. «Вовк і семеро козенят», « Котик і півник», «Попелюшка», «Дюймовочка», «Гидке каченя», «Червона шапочка» та інші.

    ІІ вар. Колективний перегляд тематичної вистави Черкаського обласного театру ляльок.

    Робота з батьками. Провести консультацію для батьків: "Щастя дитини залежить від родини".

    Підсумкові заняття.

    Гра-стратегія «Складаємо кодекс прав дитини»

    Створення колажу « Знай свої права, дитино»

    Анкетування для батьків : "Діти та їх права»


    28.11.2019 р. Засідання педагогічної ради «Ціннісні орієнтири дитячої гри».

    1.Інформація про виконання рішень попередньої педради.

    2.Аналіз стану роботи «Методика проведення ігрової діяльності».Довідка.

    3.Доповідь «Роль вихователя у розвитку ігрової діяльності дошкільників».

    4.Практична доповідь «Стимулювання дітей до самостійної творчої гри»

    5.Практична робота «Розвиваючі ігри в інтелектуальному розвитку дітей»


    05.11.2019 р. Семінар – практикум «Організація ігрової діяльності в ДНЗ».

    Семінар – практикум «Організація ігрової діяльності в ДНЗ».

    План

    І Теоретична частина

    1.Класифікація ігор.

    2.Розвиток сюжетно-рольової гри.

    3.Структура сюжетно-рольової гри.

    4.Роль дорослого у грі.

    5.Створення предметно – ігрового середовища.

    6.Тривалість та примірний перелік сюжетно-рольових ігор.

     ІІ Практична частина

     • Перегляд сюжетно-рольової гри в старшій і середній групі.
     • Практична діяльність з вихователями “Придумай і розгорни сюжет гри». (Див. розділ сайту "Фотогалерея")

     18.10.2019 р.-01.11.2019 р. Колективний перегляд сюжетно-рольових ігор в старшій та середніх групах.

     Колективний перегляд різних видів діяльності в дошкільному навчальному закладі є однією з форм роботи з підвищення кваліфікації педагогічних працівників з різним рівнем освіти, стажем педагогічної діяльності.

     18.10.2019 р. Відкритий перегляд сюжетно-рольової гри "Пожежники". Група № 4 (6-й рік життя).Вихователь Шворінь Л.В. (Див. розділ сайту "Фотогалерея")

     21.10.2019 р. Відкритий перегляд сюжетно-рольової гри "Перукарня". Група № 5 (5-й рік життя).Вихователь Шаталова Н.О. (Див. розділ сайту "Фотогалерея")

     22.10.2019 р. Відкритий перегляд сюжетно-рольової гри "Лікарня". Група № 3 (5-й рік життя).Вихователь Роботько Н.О. (Див. розділ сайту "Фотогалерея")

     28.10.2019 р. Відкритий перегляд сюжетно-рольової гри "Поліклініка". Група № 5 (5-й рік життя).Вихователь Наталуха Н.М. (Див. розділ сайту "Фотогалерея")

     01.11.2019 р. Відкритий перегляд сюжетно-рольової гри "Банк". Група № 4 (6-й рік життя).Вихователь Філоненко Т.В. (Див. розділ сайту "Фотогалерея")


     Функції методичної служби ДНЗ

     Інформаційна: Вивчення та накопичення інформації про стан та результати професійної діяльності педагогів; підвищення кваліфікації педагогічного персоналу; підвищення якості педагогічного процесу; узагальнення позитивного досвіду педагогів; поповнення банку педагогічної інформації про найбільш актуальні проблеми розвитку дошкільної освіти, про новітні досягнення науки та практики; широке впровадження інформаційних технологій; встановлення контактів зі ЗМІ, різноманітними установами та організаціями для розповсюдження інформації про діяльність ДНЗ.

     Навчальна: Здійснення ознайомлення педагогічного персоналу з новими освітніми програмами та технологіями; ознайомлення зі стандартами дошкільної освіти України; здійснення ознайомлення педагогічного персоналу з законодавчими, нормативними документами в галузі освіти; організація та проведення семінарів, практичних занять, консультацій, відкритих заходів з використанням активних методів.

     Контрольно-діагностична: Моніторинг якості педагогічного процесу; застосування методів психолого-педагогічної діагностики в процесі вивчення стану освітньо-виховного процесу; аналіз інноваційного досвіду педагогічного персоналу; узагальнення отриманих результатів.

     Корекційно-прогностична (плануюча): Здійснення планування перспективних та поточних заходів ( річний, місячний, календарний плани)

     Організаційна: Організація та участь в педагогічних радах, педагогічних годинах, батьківських конференціях тощо; організація методичних об’єднань, творчих груп та міні-проектів; організація самостійної роботи педагогів з підвищення професійного рівня; організація роботи з батьками дітей та соціальними партнерами; направлення педагогів на курси підвищення кваліфікації.

     Дослідницька: Планування заходів на основі аналізу стану освітнього процесу та запитів педагогів з урахуванням нових тенденцій в розвитку освітніх технологій; вивчення та розповсюдження інноваційного досвіду та авторських технологій.

     Комунікативна: Усвідомлення особистої та соціальної значимості діяльності; реалізація гуманістичної парадигми в педагогічній діяльності; встановлення ділових контактів з учасниками педагогічного процесу, з соціальними партнерами.

     Виховна (мотиваційно-стимулююча): Стимулювання творчої діяльності педагогів; виявлення потенціалу педагогів; стимулювання підвищення професійної кваліфікації; мотивування на використання особистісно-орієнтованої моделі виховання, на емпатію з дітьми, прояв любові та розуміння.

     Гностична: Оволодіння методами самоаналізу, здійснення самоосвіти.


     Атестація персоналу - складова кадрового менеджменту.

     Робота з кадрами - один із напрямів діяльності вихователя-методиста закладу. Складовою кадрового менеджменту є атестація персоналу. Це важлива форма морального та матеріального стимулювання, спрямована на вдосконалення діяльності педагогів, які працюють в освітніх закладах різних типів і форм власності. Мета атестації педагогічних працівників:

     • активізація їхньої творчої професійної діяльності;
     • підвищення відповідальності за результати роботи;
     • оцінка особистісних якостей;
     • визначення рівня якості виконання ними посадових обов'язків, зазначених у професійно-кваліфікаційних характеристиках, нормативно-правових документах;
     • забезпечення соціального захисту компетентної педагогічної праці.

     І саме вихователь-методист має підтримувати прагнення педагогів до професійного зростання, допомагати кожному з них реалізувати на практиці наукові надбання, інноваційні технології, розкрити фахові здібності.


     Методичний кабінет дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 38 " Золотий ключик"

     Методичний кабінет є «мозковим центром» закладу дошкільної освіти та акумулює кращий досвід колективу. Вихователь-методист організовує методичну роботу з педагогами, вирішуючи основні напрями діяльності колективу, серед яких обов’язковим є збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров’я вихованців, забезпечення розвивального середовища і створення оптимальних умов для особистісно-орієнтованого навчання та розвитку творчої особистості дитини.

     У методичному кабінеті зібрано фахову літературу, педагогічні періодичні видання, творчі напрацювання педагогів, кращі зразки конспектів занять, свят, розваг, постійно організовується виставка новинок методичної літератури.

     Методична робота в закладі ґрунтується на сучасних досягненнях психолого-педагогічної науки з урахуванням професійної та особистої зрілості педагогів.

     Методична робота спрямована на:

     • вивчення та розвиток педагогічної компетентності кожного вихователя;
     • стимулювання творчого потенціалу;
     • підвищення педагогічної культури вихователів;
     • вдосконалення педагогічної майстерності;
     • розвиток спеціальних умінь та навичок;
     • формування навичок самостійного аналізу власної педагогічної діяльності.

     Методична робота базується на таких принципах:

     • гуманізм, демократизм;
     • педагогічна співпраця з вихователем;
     • робота в режимі довіри, доброзичливості;
     • творча атмосфера, стимулювання творчої активності;
     • допоміжно-регульований контроль;
     • надання вихователеві право вибору;
     • системність методичних заходів;
     • щоденна допомога;
     • випереджальний характер методичної роботи.

     30.08.2019 р. Засідання педагогічної ради "Завдання педагогічного колективу на 2019-2020 навчальний рік"

     1.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       Підведення підсумків літнього оздоровчого періоду.
     2. Обговорення та схвалення річного плану роботи закладу на 2019/2020 навчальний рік. Затвердження індивідуального плану розвитку вихователів на 2019-20120 н.р.
     3. План роботи творчої групи закладу щодо впровадження в роботу Міжнародного проекту соціально-фінансової освіти та виховання дітей "Афлатот"
     4. Обговорення програми, за якою буде працювати колектив, єдиної форми планування педагогів, розкладу занять, переліку додаткової документації педагогів і навантаження педагогічного, медичного персоналу.
     5. Про підсумки конкурсу-огляду на найкращу групу у підготовці до нового навчального року.
     6. Власні надбання «Моя методична скарбничка».

     Основні завдання на 2019-2020 навчальний рік

     Реалізовуючи державну політику в галузі дошкільної освіти, пріоритетними в методичній роботі з педагогічними кадрами в дошкільному навчальному закладі №38 у 2019/2020 навчальному році визначити завдання:

     1. Забезпечувати методичний супровід зростання професійної майстерності педагогічних кадрів в організації освітнього процесу на основі використання практичних методів педагогічного впливу (експериментування, вирішення проблемних ситуацій та логічних задач, моделювання, розвивальних вправ, ігор тощо), поєднання колективних, групових, парних, індивідуальних форм взаємодії в навчально-пізнавальній діяльності, побудови довірливих взаємин між педагогом та дітьми на принципах ділового партнерства.

     2. Здійснювати подальшу освітню діяльність щодо протидії забрудненню навколишнього середовища, розвитку у дітей звичок і моделей поведінки, що відповідають сталому розвитку, оволодіння ними доступними навичками сприяння чистоті довкілля.

     3. Сприяти формуванню позитивно-діяльного, оптимістичного ставлення дитини до життя, креативності та критичного мислення. Підвищувати ефективність використання потенційних можливостей гри як форми організації життєдіяльності дошкільника, методу і засобу педагогічного впливу.


     «Школа обережних наук» у дошкільному закладі

     Абетка для батьків

     «Навчаємо дитину правил безпеки»

     Адресу будинку, в якому проживаєте, та номери телефону мами й тата вивчіть зі своєю дитиною з раннього віку.

     Будьте терплячі, навчайте дитину! Вона має бачити у Вас уважного та товариського вчителя.

     Вірогідність травматизму дитини в побуті знизиться, якщо не пошкодувати часу й показати їй, як правильно виконувати домашні справи.

     Гидкий, брудний одяг – заним іноді дитина приховує забиття живота або навіть пошкодження внутрішніх органів. Інколи дитина, щоб уникнути покарання, приховують факт травми, що з нею трапилась. Тому, перш ніж покарати дитину за брудний одяг, дізнайтеся, що з нею трапилось.

     Дозований досвід – це виховний прийом, коли дитині дають змогу переконатися, що водою та праскою можна обпектися, голкою – вколотися тощо. Це дасть змогу дитині уникнути багатьох помилок.

     Елементарні правила безпеки дадуть змогу дитині уникнути складних ситуацій. Пам’ятайте, що заборони необхідно обґрунтовувати.

     Живі домашні істоти можуть нанести травму дитині. Тож навчайте дітей бережно та дбайливо доглядати за ними, уникати небезпечних дій.

     Захищайте своїх дітей, поки вони не подорослішають та не зможуть захищати себе самостійно.

     Іграшки та особисті речі дитина має тримати в порядку; привчайте дитину прибирати своє робоче місце – не лише для чистоти, а й для безпеки.

     Кислоту, лаки, розчинники та іншу побутову хімію не слід тримати в посуді від напоїв, їх потрібно зберігати подалі від дітей.

     Ліки, навіть вітаміни, можуть бути небезпечними для дітей. Тож дозуйте їх вживання дитиною, дотримуючись інструкцій та рекомендацій лікаря.

     Мультфільми та дитячі телепередачі є джерелом для поглиблення знань дітей щодо правил безпечної поведінки. Обговорюйте з дітьми ситуації, у які потрапляють телевізійні герої, і спонукайте робити висновки.

     Не захоплюйтеся наведенням дитині прикладів небезпечних ситуацій, що трапилися з її друзями чи іншими дітьми. Це може викликати у дитини страхи.

     Особливо важливо навчати дитину безпечної поведінки на власному прикладі. Діти копіюють Вашу поведінку – не забувайте про це.

     Програми з безпеки життєдіяльності для дорослих не рекомендовано дивитися дітям, тому що вони подекуди містять кримінальну статистику, що шкодить психіці дитини.

     Ріжучі та колючі предмети зберігайте в спеціально відведеному місці та навчайте дітей користуватися деякими з них у вашій присутності.

     Сірники та запальнички – не іграшки для дітей. Тож не лишайте їх у доступних для дітей місцях.

     Телефони екстрених служб дитина має знати напам’ять. Запишіть їх та розмістіть біля телефонного апарата.

     Упевніться, коли виходите з дому ненадовго, що ваша дитина зайнята цікавою грою і не буде шукати собі інше заняття, що може бути небезпечним.

     Факти, коли діти випадають з вікон та балконів, переконують, що вікна мають бути надійно зачинені, коли в кімнаті граються діти.

     Холодна вода – ваш надійний помічник у випадку, якщо дитина забилася, обпеклася або порізалася.

     Цінуйте у своїй дитині впевненість та самостійність.

     Часто надмірна опіка не дає дітям змоги орієнтуватись у правильності прийнятого рішення в певній ситуації.

     Широко використовувати електроприлади діти можуть з чотирирічного віку, однак лише з вашого дозволу та у вашій присутності.

     Щітка, мило та зубна паста мають бути «друзями» дитини з раннього дитинства.

     Юні дослідники – це чудово, але ліпше, якщо діти вивчатимуть механізми та проводитимуть досліди разом з дорослими або під їх наглядом.

     Ясно, чітко, зрозуміло пояснюйте дитині правила поведінки, а головне – дотримуйтесь їх самі.


     Що мають знати батьки про вплив мультфільмів на дитину

     Мультиплікаційні фільми невипадково улюблені дітьми різного віку. Яскраві, видовищні, образні, з одного боку, і прості, ненав’язливі, доступні з іншого, мультики, близькі за своїми розвивальними, виховними можливостям казці, грі. Персонажі мультиплікаційних фільмів демонструють дитині найрізноманітніші способи взаємодії з навколишнім світом. Вони формують у малюка первинні уявлення про добро і зло, еталони гарної і поганої поводедінки.
     Через порівняння себе з улюбленими героями дитина має можливість навчитися позитивно сприймати себе, справлятися зі своїми страхами і труднощами, шанобливо ставитися до інших. Події, що відбуваються в мультфільмі, дозволяють підвищувати обізнаність малюка, розвивати його мислення і уяву, формувати його світогляд. Таким чином, мультфільм – це ефективний засіб виховання дитини. 

     Але не всі мультфільми, так корисні для наших дітей. На жаль, багато сучасних мультфільмів побудовані психологічно, педагогічно чи етично безграмотно і можуть мати небезпечні для дитини наслідки.

     Я перерахую ознаки “шкідливого мультика”, від перегляду якого варто відгородити дитину:

     1. Головні герої мультфільму агресивні, вони прагнуть завдати шкоди оточуючим, нерідко калічать чи вбивають інших персонажів, причому подробиці жорстокого, агресивного ставлення багаторазово повторюються, детально розкриваються. Наслідком перегляду такого мультфільму може стати прояв жорстокості, безжалісності, агресії дитиною в реальному житті.
     2. “Погана” (не правильне) поведінка героїв мультфільму ніким не карається. Персонажа, що порушує загальноприйняті правила, ніхто не сварить, не ставить в кут, не говорить, що так робити не можна. У підсумку, у маленького телеглядача закріплюється уявлення про допустимість подібних форм поведінки, знімаються табу, розхитуються еталони гарного і поганого вчинку, допустимої і неприйнятної поведінки. 
     3. Демонструються небезпечні для життя дитини форми поведінки, повторювати які у реальній дійсності недоцільно, нерозумно і навіть просто небезпечно. Перегляд таких прикладів для наслідування може обернутися для дитини зниженням порога чутливості до небезпеки, а значить потенційними травмами. 
     4. Використовуються несимпатичні, а часом навіть потворні герої. Для дитини зовнішність ляльки-мультяшки має особливе значення. Позитивні персонажі повинні бути симпатичними або навіть красивими, а негативні – навпаки. У випадку, коли всі персонажі жахливі, потворні, страшні незалежно від їх ролі, у дитини немає чітких орієнтирів для оцінки їх вчинків. Крім того, коли дитина змушена наслідувати, ідентифікувати себе з несимпатичним головним героєм – неминуче страждає внутрішнє самовідчуття малюка. 

     Діти – істоти відкриті й добрі і усмоктують в себе все, як губка. А тепер уявіть собі, що може відчути маленька людина після сорока хвилин перегляду мультика, головна ідея якого бійки, битви, погоні, перетворення на мутантів і чудовиськ, вибухи та інші “принади”? Для чого маленьким дитячим вушках вислуховувати лайку та образи, якими обсипають один одного герої мультфільму? Про які здорові посмішки і сміх може йти мова? Що у всьому цьому пізнавального і повчального? Такий перегляд може лише “збагатити” лексику дитини нецензурними виразами, розвинути такі почуття, як злість і агресія. Доросла, психічно здорова людина – і той зазнає неприязнь від побаченого і почутого. Після такого можна не дивуватися появі боязні темноти, страху залишатися на самоті, жорстокості в грі і агресивної поведінки в житті і багатьом іншим “результатами”.


     Тиждень безпеки дитини (22.04.2019 - 26.04.2019)

     Для проведення «Тижня безпеки дитини» було створено оргкомітет, головою якого призначено завідувача ДНЗ №38 Глущенко С.О. Оперативно-методичне керівництво здійснювала методист Зімоздріна Н.В.

     Оргкомітет розробив план заходів проведення « Тижня безпеки дитини» та об’єктового тренування. У ході проведення « Тижня безпеки дитини» та об’єктового тренування всі заплановані заходи виконано.

     Підготовлена і оформлена виставка малюнків за темами «Земля – наш рідний дім», «Охорона праці очима дітей».

     Переглянуто театралізовану виставу « Вогник – добрий, вогник – злий» , за участю акторів МБК ім. Кулика.

     Проведені заняття , розваги, вікторини, змагання, комбіновані естафети для дітей, відповідно до планування « Тижня безпеки дитини» .

     Вихованці групи № 4 підготували театралізоване дійство для дітей всіх вікових груп «Півник і двоє мишенят на новий лад» (правила пожежної безпеки).

     Під час «Тижня безпеки дитини» 25.04.19р. проведено практичний тренінг з евакуації дітей і працівників навчального закладу на випадок надзвичайної ситуації


     Перегляд відкритих занять.

     20.03.2019 р. Група № 2 (6 й рік життя ) Математика. Тема. «Математичний квест» , вихователь Шаталова Н.О.,

     27.03.2019 р. Група № 2 (6 й рік життя ) Інтегроване заняття з малювання і розвитку мовлення. Тема «Мешканці підводного царства». Вихователь Роботько Н.О.

     21.03.2019 р. Група № 6 (6 й рік життя ) Математика. Тема « Математична школа тітоньки Сови». Вихователь Кіхтенко Т.О.

     28.03.2019 р. Група № 5 (4 й рік життя ) Ліплення. Тема. Качечка з каченятами» Колективна робота. Використання солоного кольорового тіста.


     Педагогічна рада «Розвиток екологічної свідомості у дошкільників. Формування сталих світоглядних орієнтирів особистості» (14.03.2019)

     1.Значення розвитку екологічних уявлень щодо формування сталих світоглядних орієнтирів особистості.

     2.Екологічна свідомість та культура як складова гармонійного розвитку, формування цілісної картини світу та життєвої компетентності дошкільника (співдоповіді).

     3.Педагогічний турнір «Вплив пошуково-дослідницької діяльності на розвиток пізнавальної активності у дітей старшого дошкільного віку».


     Засідання педагогічної ради «Підсумки роботи ДНЗ №38 за 2018- 2019 н.р.»

     1. Аналіз виконання рішень попереднього засідання педагогічної ради.

     2. Зміст і форми професійної діяльності педагогічних працівників (Звіт вихователів, обмін досвідом роботи, самоаналіз). Результати моніторингу сформованості компетентності дітей за 2018-2019 н.р. Доповідь вихователя-методиста.

     3.Підсумки роботи педагогічного колективу ДНЗ №38 за 2018-2019 н.р. Виконання річних завдань. Підбиття підсумків оглядів, конкурсів, виставок.

     4. Вдосконалення навчально-виховної, методичної роботи в ДНЗ в наступному навчальному році. Форма проведення : ділова гра «Пазли».

     5. Завдання плану на літній оздоровчий період,

     - ознайомлення з планом роботи ДНЗ№9 на літній оздоровчий період;

     - заходи по оздоровленню дітей в літній період;

     - затвердження розваг на літній період;

     - виставки творчих робіт вихователів з дітьми;

     - затвердження плану роботи ДНЗ№ 38 на літній період;


     Зимові ігри та розваги для дітей

     Попереду ще багато зимових днів і ось моя вам цікава добірка, яка, сподіваємось, допоможе вам провести ці дні весело і цікаво. Коли на вулиці сніг, то можна зліпити сніговика, пограти в сніжки і покататися на санках. Але буває, що в зимові дні дитини ну ніяк не виманити на вулицю. Ми пропонуємо вам кілька ідей, які допоможуть вам поглянути на самі звичайні речі з іншого боку, і зацікавлять не лише дітей, а й їхніх батьків.

     Сніговики

     Зовсім не обов’язково ліпити великих сніговиків. Можна зліпити мініатюрних снеговичків та прикрасити їх шарфом з невеликих ганчірочок, гудзиками, шишками або жолудями, які ви заздалегідь підготували вдома. Цих сніговиків можна буде потім залишити в якихось несподіваних місцях – на дереві, на лавці, на підвіконні.

     Набір для сніговика

     Часом всю радість від “побудови” сніговика псує те, що на вулиці іноді не знайти камінчиків для очей або рота, а коли дитина вставляє ніс в голову сніговика, то ця голова розколюється навпіл, а ніс відпадає… Для таких випадків вдома можна заздалегідь підготувати потрібні вам очі та ніс. Їх можна зробити з пластиліну або пластики і насадити на зручні палички, які легко увійдуть в сніг і не будуть випадати.

     Можна підфарбувати сніговиків. Намалювати їм щічки, одяг.

     А ще можна підготувати пульверизатори з водою, в якій розведені фарби або харчові барвники.

     Малювання снігом

     Снігом можна малювати на парканах, стінах і деревах.

     Снігові фігурки на деревах

     Зі снігу можна ліпити смішних персонажів прямо на деревах!

     Дерева з обличчям

     Ще дерева можна оживляти, придумуючи їм різні обличчя.

     Сніжинки

     Сніг сам по собі дуже унікальний! Якщо на вулиці відповідний сніг, що складається з окремих сніжинок, то дайте дитині лупу, щоб вона змогла розгледіти сніжинки, які вони всі різні і красиві.

     Снігові лабіринти

     Снігові лабіринти можна знайти випадково або зробити їх самим.

     Сліди. Малюкам можна запропонувати просто ходити, наступаючи на ваші сліди.

     Ходіть дрібними кроками або, навпаки, широкими, петляйте і стрибайте. Потім можете помінятися ролями. Це так нехитро, але дітям дуже подобається.

     Відбитки

     Пограйте в слідопитів і спробуйте визначити хто залишив ті чи інші сліди.

     Слід трактора

     Виявилося, що не всі знають, як на снігу зробити сліди трактора!

     Замерзла мильна бульбашка

     А якщо на вулиці мороз, то мильні бульбашки замерзають і виходить ось така краса!

     Форми для піску

     За допомогою формочок для пісочниці можна побудувати відмінний замок зі снігу і приготувати всілякі снігові торти та інші частування.

     З собою на прогулянку можна взяти фігурки тварин і придумувати з ними різні сюжети для ігор.

     Зимовий пікнік

     Навіть, якщо ви не готові до повномасштабного зимового пікніка, то взяти на вулицю термос з какао і порадувати цим дитину – дуже просто.