Алгоритм дій при виникненні надзвичайних ситуацій


Діяльність закладу освіти на період воєнного стану


Фізкультурно - оздоровчий захід MOVE Week 2023/


MOVE Week – це щорічна глобальна подія, яка демонструє переваги
активного способу життя та регулярних занять спортом і фізичною активністю.
Протягом тижня по всій Європі відбуватимуться спортивні заходи, головною
метою яких є популяризація різних форм руху та здорового способу життя.
Спеціально до цієї події підготовлені короткі відео-уроки для
використання у закладах дошкільної та загальної середньої освіти. Це дозволить
заохотити дітей цікавими руховими завданнями з раннього віку

Дошкільники і педпрацівники прийняли виклик MOVE Week 2023 та долучилися до цього великого свята руху! Організаторами заходу є : Державна наукова установа "Інститут модернізації змісту освіти", Комітет з фізичного виховання та спорту МОН України за підтримки польських партнерів Фонду V4Sport та Krokiet Lama Academy. Дякуємо організаторам за надані відеоролики від Krokiet Lama Academy , розроблені спеціально для українських дітей для активних перерв під час занять або ранкової зарядки, гімнастики пробудження. Переглянути відеоролики і займатися з дітьми можна за посиланням https://akademia.krokietilama....


"Тиждень безпеки дорожнього руху" 15.05 - 19.05

З метою залучення дітей до вивчення та дотримання правил дорожнього руху,безпечної поведінки на вулицях міста, у транспорті в ДНЗ 38 "Золотий ключик" був проведений "Тиждень безпеки дорожнього руху". Вихователі з дітьми моделювали ситуації, грали в рухливі, сюжетно-рольові, настільні ігри. Читали твори по темі, відгадували загадки, організували виставку малюнків "Правила дорожнього руху очима дітей". І як підсумок провели незабутню зустріч з представниками дорожньої поліції. Повторили правила, поспілкувалися з поліцейськими, подарували малюнки і посиділи в справжній поліцейській машині.


18 травня. День вишиванки в дошкільному закладі


Гуманітарна допомога дошкільному закладу від Фонду Міжнародної Солідарності (Fundacją Solidarności Międzynarodowej)

Відповідно до договорів, укладених між Черкаською міською радою та Фондом Міжнародної Солідарності (Fundacją Solidarności Międzynarodowej) дошкільному навчальному закладу (ясла-садок) № 38 «Золотий ключик» Черкаської міської ради було надано гуманітарну допомогу, такий необхідний в сучасних умовах генератор (gacoline generator).


Стартував екологічний проєкт " Посади дерево миру"

В нашому садочку стартував екологічний проєкт " Посади дерево миру".

Дякуємо всім учасникам проєкту: батькам наших вихованців, дошкільнятам

та працівникам дошкільного закладу! У такий спосіб ми хочемо привернути

увагу до проблем довкілля і нагадати, що його стан стосується

кожного..., тому так потрібно восени та навесні висаджувати дерева –

символи миру.  


Добрий ранок починається з ранкового кола!

Добрий ранок починається з ранкового кола! Привітання з дітьми,

обговорення цікавих ідей, для діяльності, та усмішки дітей дають заряд

позитиву, бадьорого настрою та енергії для нових можливостей, нових

звершень, нових відкриттів, нових прагнень на цілий день.


В рамках проекту" Садочок-дружній простір до дитини" в дошкільному закладі відбулися зустрічі з батьками дошкільнят.

Батьки відвідали приміщення харчоблоку дошкільного закладу, ознайомилися з організацією харчування дошкільнят, переглянули режимні моменти освітнього процесу.


Збірка інтернет ресурсів педагогів ДНЗ 38 "Золотий ключик". Гурткова робота, дослідницька діяльність, заняття, свята, розваги.


Правила прийому до дошкільного навчального закладу

Якщо ви вибрали наш дитячий садочок.

Прийом дітей до дошкільного навчального закладу здійснює керівник ЗДО протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної довідки про стан здоров'я дитини, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження.

Групи у дошкільному навчальному закладі комплектуються за віковими ознаками.За дитиною зберігається місце в дошкільному навчальному закладі державної та комунальної форм власності у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній оздоровчий період (75 днів).

Відрахування дитини з дошкільного навчального закладу здійснюється:

• за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють;
• на підставі медичного висновку про стан здоров'я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у дошкільному навчальному закладі даного типу;
• у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом двох місяців.
Адміністрація дошкільного навчального закладу письмово повідомляє батьків або осіб, які їх замінюють, про відрахування дитини не менш як за 10 календарних днів.



Батьки і діти


Батьки і діти


Батьки і діти


Поради батькам!


Батьки і діти


Поради дорослим


Батьки і діти

Дитячий садок: для чого він?

У дитячому садку зростаюча особистість установлює систематичні зв'язки з дорослими і однолітками за межами своєї сім'ї, залучається до різних видів діяльності, оволодіває системою цінностей.

Група дитячого садка має два основних джерела впливу — це вихователь і самі діти.

Вихователь виступає насамперед джерелом пізнавальної інформації для дитини, моральних вимог, турботи про неї, підтримки і підкріплення її дій та вчинків. Приходить на допомогу, виявляє радість або занепокоєння з приводу її досягнень чи невдач.

Дитяча група — важливий чинник соціалізації зростаючої особистості. Вплив однолітка на дитину не менш значущий за роль дорослого у становленні малюка. Зокрема, зверніть увагу, як неоднаково реагує дитина на одне й те саме зауваження і за змістом, і за інтонацією, залежно від того, хто його висловлює — дорослий чи одноліток. За словами польського психолога Кемпінські, малюк зростає у двох площинах: майже вертикальній, де, з одного боку, перебуває недосяжний напівбог — Дорослий, і в горизонтальній площині, де, з другого боку — він рівноправний партнер-одноліток. Дитячий садок. Для чого він?

Незамінний вплив дитячого садка на самостійну активність дошкільника. Якщо сім'я опікується малюком, то дитячий садок значно більше довіряє йому, надає можливість виявляти власну ініціативу, незалежність, критичність.

Спілкування з дитиною вдома має низку особливостей. І найперше — це абсолютне розуміння батьками жестової мови дитини. За протягнутою дитячою рукою і певним відповідно інтонованим вигуком «У-у!» чи «М-м!» батьки чітко бачать потребу малюка і задовольняють її цілком. Наразі дитина росте з абсолютною впевненістю, що її розуміють. А мамині нарікання на те, що 1,5—2,5-річний малюк майже не говорить, розбиваються об її ж власну готовність зрозуміти свою дитину. Натомість спілкування дитини з вихователями вимагає від неї висловлення своїх бажань, потреб, невдоволення, ставлення до предметів, подій та людей за допомогою слів. Тому постійне спілкування з вихователями і однолітками сприяє розвитку в неї мовлення — важливого засобу взаємодії, основи соціальної поведінки. Щодень дитина удосконалює вміння висловлюватись грамотно, чітко, зрозуміло, виразно, вправляється у вияві мовленнєвих і комунікативних здібностей, засвоює визнані в групі норми поведінки.

Отже, головна перевага дошкільного навчального закладу — це можливість дитини щоденно повноцінно вільно спілкуватися з однолітками! В іграх з дітьми свого віку закладаються основи взаємодії з людьми, розвиваються вміння діяти разом, розуміти інших, допомагати і співчувати їм. Режим дня і дисципліна теж належать до переваг дитячого садка. Усі діти насправді дуже люблять порядок і режим, це батьки привчають їх до вільного плавання». Та й щоденні гарячі сніданки і обіди без домашнього печива, цукерок, сухариків з гамбургерами і жуйками підуть дитині лише на користь. Не секрет, що мами вельми рано привчають малят до фаст-фуду. Окрім цього, дитина, що пройшла через дитячий садок, легше адаптується до шкільного навчання, більше пристосована до умов навчання в школі, зокрема таких:

• працювати в групі, тобто в одному темпі, заданому дорослим;

• працювати за інструкцією дорослого;

• прийняти узагальнене ім'я «діти» і реагувати на нього;

• вміти налагоджувати стосунки з однолітками і дорослими тощо. Дошкільник, що йде у 1-й клас, оминаючи садок, частіше потерпає від зовнішньо заданих вимог до нього, його діяльності.

Любов батьківська — почуття дорогоцінне, але воно не може замінити собою педагогічного вміння і педагогічної підготовки, якої почасти батьки позбавлені.


Поради батькам!

Шановні батьки! Добре, якщо в процесі виховання у Вас виникає безліч питань. Це означає, що Ви – творчі батьки і ця сторінка для Вас. А ще потрібно обов’язково використовувати свою батьківську інтуїцію. Адже ніякий педагог або психолог не знає Вашу дитину так добре, як Ви, батьки. Бути мамою і татом – величезна відповідальність!